Suunnitteilla lomareissu Lappiin ja Pohjois-Norjaan. Lähdemme Oulusta ja menemme Äkäslompolon kautta Inariin ja Inarissa yksi yö. Tietääkö kukaan, onkohan mitään mökkimajoitusta reitillä Karigasniemi-Kaarasjoki-Kautakeino-Hetta?
Majoitus Karigasniemi-Kautakeino-Hetta?
5
715
Vastaukset
- Lomaillut
Karikasniemellä on ainakin Campig Tenon rinne ja Hetassa, Hetan Lomakylä, jossa on mökkimajoitusta. Ovat muutenkin viihtyisiä paikkoja. Kannattaa käydä katsomassa.
- Napakettu fani
Karigasniemessä on myös tsokkaat mökit Lomakeskus Napaketussa. Viihtyisä paikka. Nim. Lomaillut useita kertoja
- vai Pohjois-Norjaan
Kannattaisi kyllä ajaa ihan Jäämeren rantaan saakka niin tietäisi edes ollensa Pohjois-Norjassa!
Karasjoki-Kautokeino väli on suora tie tunturissa. Ei ollenkaan houkutteleva. Huonokuntoinenkin.Samaa on Kautokeino-Enontekiö, mutta Suomen puolella on paremmat tiet.
Kittilä-Ivalo -väli on myös pitkää suoraa keskellä ei mitään. Eikä juuri talon taloa.
Kannattaa ihmeessä käydä rannassa kattomassa edes vuorovettä niin tietää ollensa Suomen ulkopuolella! Ja Tenojokilaakso on kaunis... - ilmeisesti ette
Oletteko ikinä kuullut asuntoautosta?
- parempi myöhään?
Joo-o, kun aloitusviestistä on pian neljä vuotta, voisi kuvitella, että reissu on jo tehty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1921331Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221148- 70870
- 48864
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50745- 53712
- 33692
- 60689
- 52667