Kämppistä jyväskylä TAI joensuu?

_olli_

Laitoin jo kaupunkien omiin keskusteluihin samat jutut, mutta nyt hoksasin että täällähän on ihan oma osio näille, niin laitetaan sitten tännekin.

Eli tosiaan viime kämppis oli niin p**seestä, etten enää usko soluasumisen onnistumiseen, mutta yksiöiden hintatason takia lienee pakko. Eli jos olet parempi kämppis kuin edellinen, eli siivoat edes kerran kuussa etkä huudata huoneessasi leffoja/musiikkia yöhön asti, ja luulet ettei juomaton, bilettämätön ja muutenkin hiljaista eloa viettävä 20v miehenalku ole liian tylsää seuraa, saatat olla kaipaamani henkilö.

Laita viestiä jos kiinnostaa niin jutellaan lisää. Todellakin minulla on opiskelupaikat (yliopisto, englannin kieli) molemmista kaupungeista, ja ajattelin valita sen kummasta saan paremman asunnon.

4

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emmilohva

      Moi! Olen 20-vuotias opiskelija Jyväskylästä ja myös asunto on hakusessa. Itse asiassa olen löytänyt mahdollisen asunnon, mutta siinä on niin runsaasti tilaa, että muitakin mahtuu! Nimeni on Emmi ja pidän kyllä asunnon siistinä! Kysele vain niin vastaan mielelläni!

      • _olli_

        Heipä hei

        Voisit vaikka aluksi laittaa tarkempaa infoa tuosta mahdollisesta asunnostasi (osoite, koko, vuokra, jne.) osoitteeseen opoykio [at] gmail.com.

        Elättelen vielä toivoa halvasta yksiöstä vaikka ylioppilaskylästä, mutta saa nähdä toivonko liikoja.


      • _olli_
        _olli_ kirjoitti:

        Heipä hei

        Voisit vaikka aluksi laittaa tarkempaa infoa tuosta mahdollisesta asunnostasi (osoite, koko, vuokra, jne.) osoitteeseen opoykio [at] gmail.com.

        Elättelen vielä toivoa halvasta yksiöstä vaikka ylioppilaskylästä, mutta saa nähdä toivonko liikoja.

        Sain JYY:ltä miellyttävän yksiötarjouksen, enkä siis tarvitsekaan kämppistä :)


    • Aino

      Tää keskustelu näyttää olevan jo melkein kolme vuotta vanha mut jos joku sattuu lukeemaan niin etsin kämppistä jyväskylään.Olisin sinne muuttamassa tänä syksynä ja koska vuokrat siellä on pilvissä niin tarvii kämppiksen.Olen kohta 20 vuotias nainen Oulusta,mutta tällä hetkellä asun Lontoossa.Jos on ketään jotka ovat samassa tilanteessa kuin minä (tarvitsevat kämppistä) ottakaa yhteyttä minun s-posti osoitteeseeni [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      147
      8120
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7151
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      142
      3311
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2824
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2358
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1936
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1576
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe