ja suurin huijaus on kaikki suuret monteistiset "uskonnot", kristinusko etunenässä. Ja kaikki autoritaarikot jotka tarvitsevat ulkopuolisia mielipiteitä omikseen uskovat kaiken mitä pöntöstä heille tuputetaan. Sotaan vääräuskoisia vastaan! Lue MEIDÄN satuja! Rahat Herralle! Kuole ja osta itsellesi uusi elämä! älä tee sitä äläkä varsinkaan tätä! Anna keisarille mitä sa sinulta haluaa! Käännä sille kaikki poskesi! Painu helvettiin!
Suurin taikausko
10
889
Vastaukset
- HYVÄ!
HYVÄ REISKA!!!!!!!!
- Reiska
Usko meidän Herraa! Ryömi alttarille! Syö ruumista ja juo verta! Lyö kepillä kallioon ja jollei viini virtaa, olet mennyttä! Kävele vetten päällä ja jos uppoat, painu helvettiin! Älä harrasta yhdyntää jos joku pyytää! Älä katso mitään himoiten, sillä teet HUORIN! Älä mainitse Allahin nimeä! Heitä kahdella nopalla kolmetoista kuten ihmeidentekijämme meni tekemään rehellisessä rahapelissä! Rukoile, polvistele ja kyyki! Älä ajattele, usko ainoastaan!
- Jakob Filosofi
Ateismi, vapaa-ajattelu, materialismi, positivismi.
- Dialektikko
Jätkä heittelee termejä tietämättä niiden merkitystä. Mitäs tykkäät dialektisesta tietoteoriasta?
Entäs seuraavsta keskustelusta:
Lappujen jakaja: Ole hyvä.
Minä: En minä ole taikauskoinen.
Lappujen jakaja: Mitä, etkö sinä tiedä että Jeesus rakastaa sinua?
Minä: Jaa en tiennytkään että hän on homo.
Lappujen jakaja: *lyö kädellä kasvoihin* - Jakob Filosofi
Dialektikko kirjoitti:
Jätkä heittelee termejä tietämättä niiden merkitystä. Mitäs tykkäät dialektisesta tietoteoriasta?
Entäs seuraavsta keskustelusta:
Lappujen jakaja: Ole hyvä.
Minä: En minä ole taikauskoinen.
Lappujen jakaja: Mitä, etkö sinä tiedä että Jeesus rakastaa sinua?
Minä: Jaa en tiennytkään että hän on homo.
Lappujen jakaja: *lyö kädellä kasvoihin*Mistä päättelet, etten tiedä mitä positivismi on? Tiedän sen olevan uskoa länsimaisen, materialistisen tieteen ylivertaisuuteen. Se vasta on taikauskoa.
- Reiska
Jakob Filosofi kirjoitti:
Mistä päättelet, etten tiedä mitä positivismi on? Tiedän sen olevan uskoa länsimaisen, materialistisen tieteen ylivertaisuuteen. Se vasta on taikauskoa.
Johan tuli määritelmä! Mistäs raamatusta sinä tuon tempaisit? Ota nyt edes vähän selvää ettet typeryyksissäsi puhu ihan puuta heinää kuten nyt kävi. Ja mies kutsuu itseään filosofiksi! Millaiset filosofian opinnot sinulla on?
Selvitä nyt hyvä mies itsellesi äkkiä Comten alkuperäinen positivismi ja myöhempi looginen positivismi eli looginen empirismi eli uusspositivismi (Carnap, Hempel, Reichenbach ym) ja tälle suuntaukselle syntyneet epistemologiset vastavirtaukset, dialektiikka, fenomenologia, kontekstualismi, realismi, abduktio, triangulaatio, funktionalismi ja muut "länsi"- ja "itä"maiset epistemologian (ja ontologian) suuntaukset ennen kuin rupeat avamaan suutasi positivismista. - Jakob Filosofi
Reiska kirjoitti:
Johan tuli määritelmä! Mistäs raamatusta sinä tuon tempaisit? Ota nyt edes vähän selvää ettet typeryyksissäsi puhu ihan puuta heinää kuten nyt kävi. Ja mies kutsuu itseään filosofiksi! Millaiset filosofian opinnot sinulla on?
Selvitä nyt hyvä mies itsellesi äkkiä Comten alkuperäinen positivismi ja myöhempi looginen positivismi eli looginen empirismi eli uusspositivismi (Carnap, Hempel, Reichenbach ym) ja tälle suuntaukselle syntyneet epistemologiset vastavirtaukset, dialektiikka, fenomenologia, kontekstualismi, realismi, abduktio, triangulaatio, funktionalismi ja muut "länsi"- ja "itä"maiset epistemologian (ja ontologian) suuntaukset ennen kuin rupeat avamaan suutasi positivismista.Älä sinä lässytä paskaa.
- Reiska
Jakob Filosofi kirjoitti:
Älä sinä lässytä paskaa.
jacob, hmmm ... "filosofin" ansiokkaan analyysin positivismista. On miehellä syvälliset tiedot ja tiukka ote asiaan!
- Uskonsisar
Reiska kirjoitti:
jacob, hmmm ... "filosofin" ansiokkaan analyysin positivismista. On miehellä syvälliset tiedot ja tiukka ote asiaan!
Noin siis jacob. Tyypillinen räyhäkristityn vastaus kun hän joutuu kiinni tietämättämyydestä ja menettää alakynteen jäätyään malttinsa.
- PSEUDO-Jakob
Jakob Filosofi kirjoitti:
Älä sinä lässytä paskaa.
Lukekaa "Olin mokannut" -juttu uskontopalstalta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1997004- 1592076
- 1131708
- 511400
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551268Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢551150Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001084Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71026Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253971- 41959