Eilen lähdin baariin, hetken mielijohteesta ja yksin. En mitenkään erityisesti laittautunut paitsi että korkkarit laitoin jalkaan, oli luonnollinen meikki ja naiselliset vatteet =) Liekö niillä ollut sitten olemukseeni sellainen vaikutus että baarissa ollessani sain niin mukavia kommentteja ulkonäöstäni että ihan häkellyin kun en itseäni mitenkään erityisen kauniina pidä. Mutta kyllähän se tosi mukavan fiiliksen toi, kiitos teille tuntemattomat!
Ja jos nyt joku vääräleuka kuitenkin kateuksissaan tai jotain haluaa asiaa negatiivisesti kommentoida niin siitä vaan, ei se minun fiilistäni muuta =)
Vau mikä fiilis!
4
723
Vastaukset
- let it shine
Onnellisuus näkyy kauas .Itse olen niin onnellinen monesta asiasta tälläkin hetkellä.Takana raskaita vuosia ja asioita.Nyt olen kuullut naisilta ja miehiltä että miten hyvältä näytän ja hymyilen kuin naantalin aurinko.Enkä ole mikään kaunotar kuitenkaan.Ja nämä kommentit tulevat ihan arkielämässä;)Kun voi hyvin niin se näkyy ja tuntuu.Ollaan kauniita ja ihania jatkossakin;))
- 346476567568
että ihmiset joskus kehuvatkin. Olis kiva, että joskus sais itekkin positiivista palautetta ulkonäöstä..
- toinen säteilijä
Voi kun ihana juttu, se kyllä pelastaa päivän, kun kuulee positiivisia kommentteja.
Itsellänikin oli viime viikonloppuna poikkeuksellisen hauska baarireissu, sain myös positiivisia kommentteja. Ihana kuulla ettei ole vielä vanhentunut ihan niin paljoa kuin mitä peilikuva kertoo...
Ja kun jaksaa hymyillä ja olla iloinen noinkin pienistä asioista sen huomaavat muutkin ja olo on entistä säteilevämpi.
Olemme ansainneet kaikki kehumisen ja kehutaan me naiset myös toisiamme - lisää kaljaa
Muuten en erityisemmin välitä baareilusta. Mutta kun olen heikoimmillani, astelen baariin ja jopa itsetunto kohoaa kuin dB-mittari. Pitkäkestoinen vaikutus vaivaan nähden. Suomalainen juntti osaa nimittäin kaljapäissään kehua naisen kuin naisen kauniiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja10314187Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va255876Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545571SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525408Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2035133Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894280HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.233957"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13527Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193489