Monta vuotta olen vannonut Ubuntun nimeen ja kääntänyt kernelin aina optimaaliseksi, lisäksi parhaimmat sudo-puukotukset olen kirjoittanut ylös. Eilen kuitenkin hajosi Ubuntu kun asensin automaattiset päivitykset kuten Ubuntu ehdotti. Mustaa ruutua vaan pukkaa. Tilanne on sikäli ikävä että minulla on koneella tärkeä projekti kesken.
Päätin nyt vaihtaa Windowsiin koska se on huomattavasti luotettavampi. Hyvästi Linux-sotaveljet! Lahjoitan teille ropellihattuni.
Päätin nyt vaihtaa Windowsiin koska se on huomattavasti luotettavampi. Hyvästi Linux-sotaveljet! Lahjoitan teille ropellihattuni.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Kääntänyt?" Eli siis itse olet särkenyt jotain kun olet alkanut jotain virittelemään. Ei ole Ubuntun luotettavuudesta kiinni jos käyttäjä on idiootti ja särkee sen.
...kun että otat toisen nimimerkin käyttöösi ja alat suoltamaan paskaa?
En ole 2 vuoteen käyttänyt enää Windowsia enkä aio palata siihen enää. Linux on osoittautunut siihen verrattuna aivan ylivoimaiseksi.
"Tilanne on sikäli ikävä että minulla on koneella tärkeä projekti kesken."
meinaa wintoysista käsin pelastaa tämän projektin?
Ihan sairaan törkeetä pena!
Aika huvittavaa että aikuiselle (?) ihmiselle trollaus voi olla "projekti" ja vielä "kesken"...
Sinolista ja Windowsista luopuminen on todella vaikeaa.
Hoh, kippis.