Miksi rakennusprojektimme ei etene, ja miksi kohtaamme jatkuvasti vastatuulta asiassa?
Tonttiasiaa
puut ja kivet
2100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rakennatte väärään paikkaan,mutta en tiedä mikä on syy. Voisko olla jonku kulku reitin edessä tai sitte siinä on hauta alla...ei niistä hengistä mitään varaa ole teille,mutta ei kukaan halua että viimeisen leposijan päällä joku kävelee. Ei varmaan ole kuin metreistä kiinni...katsokaa vaikka missä vessan paikka on koska voi hyvinki olla että se on se joka laittaa kapuloita rattaisiin.
ajastasi ja vastauksestasi. Rakennusprojekti on vasta alussa, edes sitä wc:n paikkaa ei vielä ole. (Vai siinäkö syy, että pyllistellään millin minnekin?) Alue on uudisaluetta, joten ihmishautavaihtoehto tuntuu erikoiselta, mutta tietysti, jos joku hukkunut on ajautunut rantaan ja katsoisi, että hänen viimeinen kotinsa sijaitsisi sillä kohtaa.
Toisaalta voisin uskoa kivien ja puiden henkien kiukuttelevan meille, sillä menimme kuin "roomanomistajat" tontille ja aloimme raivaamaan kiviä, jotka ovat vuosituhansia olleet paikoillaan.
Vai onko mieheni masennuksen todellisen syy sittenkin jossain muualla kuin tontti- ja rakennusprojektissa?