asunto

Joudun muuttamaan takasin saloon takasin muutaman vuoden poissa olon jälkeen....mikä mahtaa olla asuntotilanne täällä...saako kaupungilta kuinka äkkiä asunnon????
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitäs sitä täällä kyselet, soita kaupungin isännöitsijätoimistoon.

Äänestä

Tere,

mulla vapautuu elokuun alusta, mahdollisesti nopeamminkin asunto, rivitalo 2h k s = 64½ neliöö isolla terasilla kauniilta paikalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumperi kirjoitti:

Joudun muuttamaan takasin saloon takasin muutaman vuoden poissa olon jälkeen....mikä mahtaa olla asuntotilanne täällä...saako kaupungilta kuinka äkkiä asunnon????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu