Taberman oli paikalla?

Lööppi julisti että joku hautajaisvieras uskoi Tabermanin olleen paikalla, no kai hautajaisissa vainaja on aina paikalla?
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Varsinkin nykysin on hyvin hyvin harvinaista, et itse vainaja olisi poissa omista houtajaisista. Joskus muinoin vanaja ei ollut paikalla tai sitten oli vain osittain, kun oli kohdannut vihollisen kranaatin. Omaisille ei välttämättä edes kerrottu, et arkussa on vain jalat. Onneksi täs maas ollaan sen verran FIKSUJA, että ei suudella vainajaa, kuten ison veran toisella laidalla tehään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--Ö-- kirjoitti:

Lööppi julisti että joku hautajaisvieras uskoi Tabermanin olleen paikalla, no kai hautajaisissa vainaja on aina paikalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu