Olemme käyneet tyytyväisinä joka kesä ko. leirintäalueella ja nyt oli paikka perseestä. Teltta ja vaunu maksoivat yhtä paljon, vetosivat samoihin palveluihin ja yhtäsuureen tilankäyttöön?? Ok, ymmärrän tämän. Mutta mutta... teltat komennettiin keskelle metsää, jopa alueen ulkopuolelle ja hyvin kauaksi huoltorakennuksesta. Vaunut olivat parhailla paikoilla lähellä kaikkea. Telttoja ei paloturvallisuuden takia saanut laittaa vaunujen sekaan. Vaunujen etuteltat savat olla, koska ne ovat kiinni vaunussa. Eli neljä metriä vaunusta sijaitseva teltta on suurenpi paloturvallisuusriski kuin vaunussa kiinni oleva teltta. Tämä on kuulemma joku EU sääntö, mutta moiseen en ole missään muualla törmännyt. Tämä paloturvallisuus, johon koko ajan siellä vedottiin, ja 4m turvaväli ei koske telttoja. Siellä metsikössä teltat olivat liepeet kiinni toisissaan. Respa ei ota vastaan valituksia, vaan siellä sanottiin hyvin tylysti et valita muualle.
No joo, tilankäyttöön palatakseni. Kyllä kai sitten iso tila-auto ja kookas vaunu vie yhtä paljon tilaa kuin pieni teltta ja kaksi pyörää.
Kaiken tämän antaisin anteeksi ja hyväksyisin, jos telttojen hinnat olisivat alhaisemmat. Eli samalle rahalle samat edut.
Pistää vihoiksi, koska kaupunki on kiva ja siellä on ollut mukava poiketa. Käykää ihmeessä syömasä satamassa olevassa Kalatrapissa, mutta poistukaa kaupungista mahdollisimman nopeasti.
Naantalin kuparivuori
4
1781
Vastaukset
- drhyrjkil
Jaa,sulla ei ollu rahaa.Menkää johonkin kaurapeltoon,soon ilimaasta.
- ent. yrittäjä
HYVÄ NAANTALI!!!!
Sinä telttailija et ilmeisestikkään ole selvillä Suomen laista, koskien leirintäaluematkailua. Naantali Campingille täydet kymmenen pistettä että olette jaksaneet taistella ko henkilön kanssa turvaväleistä! Kysymyshän ei ole neliöistä mitä matkailija tarvitsee yöpymiseen, vaan siitä mitä palveluja hän alueella käyttää. Voin kertoa entisenä leirintäalueyrittäjänä että telttailijat ovat niitä jotka eniten käyttävät alueen palveluja. Matkailuajoneuvoissa on wc:t, keittiöt,tv:t ja jopa osassa omat suihkut. Valitettavan usein siivoojilla kuluu kohtuuttomasti aikaa siivotessaan telttailijoiden sotkuja ( välillä jopa sikailuja).
Toki näitä löytyy valitettavasti myös muissakin matkailijoissa. Tsemppiä vaan kaikille leirintäalueille ja pitäkäähän turvavälit kunnossa ja kiukuttelijat kurissa.- jammi..
Vieraillessani kyseisellä leirintäalueella,sain paikan numero 45.
Mielestäni se on tähän mennessä kaunein paikka,mitä leirintäalueilta koskaan löytänyt! Mahtava merinäköala ja lyhyt kävelymatka piknikille kuparivuorelle! Kävellessäni alas löytyi hylätty salaperäinen mökki,jota oli myös hauska tutkia..Tälle kesälle en saanut kyseistä paikkaa varattua,sillä se oli varattu koko kesän.
Mäkisen maaston vuoksi ehkä hankala leirintäalue huonojalkaisille,mutta muuten toimii hyvin normaalikaravaanareille!
- Maaria 11
Meille oli varattu kuparivuorelta 4 hengen vaatimaton mökki, muuten ok,
mutta itku tuli kun sisälle mentiin, edellisten jäljiltä sängyillä räkärättejä,
pullonkorkkeja
valtavast hiekkaa ja muuta roskaa. Lattiaakaan ei oltu edes lakaistu ainakaan viikkoon, muusta siisteydestä puhumattakaan, tuskin oli edes tarkastettu edellisten jäljilä. Liian kilttinä ihmisenä aloin ensi töikseni siivoamaan,
olisi pitänyt mennä valittamaan.
No onneksi meillä oli niin paljon muuta tekemistä ettei mökissä
tarvinnut paljoa aikaa viettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333134Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441560Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19971Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32969- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22928Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36803Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709