NIIN TOREILLA EI NÄY MUSTIKKAA ,MUTTA MINULLA ON JUS POIMITTUA. SAANKO MENNÄ HESASSA ESIM, MYYMÄÄN ASEMAN OVELLE, TORIN KULMAAN TAI KAUPAN OVELLE.? ONKO LAITONTA? VAI VIISAAMPAA KERJÄTÄ. VAAN.
MUSTIKOITA LÖYTYY MISSÄ OSTAJAT.?
7
935
Vastaukset
- terterde
No ei varmasti vielä oo mustikat kypsiä. Kun hillatkin vasta tupellaan. Ja et saa mennä torille ainakaan myymään hätistelevät kyllä pois sieltä.
- WELL,.,.
sinähän sen tiedät onko kypsiä .MUTTA MINÄ KYLLÄ KERÄNNYT JA SYÖNYT. 15.7 2010.ASTI TÄMÄN VUOTISIA. ---- VASTA 50 VUOTTA OLEN KERÄNNYT MUUTAMA SATALITRAA VUODESSA ETTEN KAI SIT VIELÄ TIEDÄ..... JA MIKS KAIKENMAAILMAN KERJÄLÄISET JA MUTIAISET VOI MYYDÄKIN MISSÄ VAAN JA VIELÄPÄ HUIJAUS PERIAATTEELLA.
- -.äöpå990+
WELL,.,. kirjoitti:
sinähän sen tiedät onko kypsiä .MUTTA MINÄ KYLLÄ KERÄNNYT JA SYÖNYT. 15.7 2010.ASTI TÄMÄN VUOTISIA. ---- VASTA 50 VUOTTA OLEN KERÄNNYT MUUTAMA SATALITRAA VUODESSA ETTEN KAI SIT VIELÄ TIEDÄ..... JA MIKS KAIKENMAAILMAN KERJÄLÄISET JA MUTIAISET VOI MYYDÄKIN MISSÄ VAAN JA VIELÄPÄ HUIJAUS PERIAATTEELLA.
Kysyt kauppiaalta luvan kaupan pihalla myyntiin. Yleensä lupa heltiää.
- aloit,.,.
-.äöpå990+ kirjoitti:
Kysyt kauppiaalta luvan kaupan pihalla myyntiin. Yleensä lupa heltiää.
Jaa, kiitos. yleensä on mulla ostajija ,mut nyt kaikki lomareisuilla. Siks kyselen.
- Hyvä sinä!
aloit,.,. kirjoitti:
Jaa, kiitos. yleensä on mulla ostajija ,mut nyt kaikki lomareisuilla. Siks kyselen.
Äläkä välitä noista tyhmistä huutajista. Itse eivät löydä mrjan marjaa. Ja lakat ja mustikat on ihan kypsiä jo täälläkin keski-suomessa. Lakat alkaa olla jo ylikypsiä, helteet on tehneet terää. Toivottavasti löydät ostajia, mustikat on hinnoissaankin. Seitsemän euroa litra Jyväskylän torilla eilen.
- Tervamustikka
Jos sulla on mustikoita, niin voisin ostaa niitä pari sangollista. Mutta en osta kuin kotimaisia mustikoita, joten mistä tiedän ettei niitä ole raahattu tänne jostain muualta. Varmasti moni muukin ostaisi marjoja suoraan poimijalta eikä välittäjältä, kun vain kohdanto tapahtuisi.
HEI KOTIMAISTA TARJOAN .JA KERRON PAIKKAKUNNAN JOS HALUATTE TIEDOT LAITA SÄHKÖPOSTIA. [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026718
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324038törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303455Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3851848- 331428
- 311384
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491159Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111016Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11960- 42909