Koneellani Zone Alarm palomuuri lopetti toimintansa ja nyt en saa sitä poistettua. Kun yritän poistaa, tulee Error: The file C:\WINDOWS\system32\vsutil.dll could not be opened.
Olisko jollakin neuvoa tähän pulmaan, mitä pitäisi tehdä ja miten.
Olisko jollakin neuvoa tähän pulmaan, mitä pitäisi tehdä ja miten.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Katso sitten, että Windowsin palomuuri on toiminnassa.
Lukitut kansiot saa viskottua pois, kun ne ensin vapauttaa Unlocker:illa.
Ei nykyään juuri kukaan käytä ZoneAlarm-härpäkkeitä häiriötekijänä muuta kuin pakosta, jos omaa palomuuria ei ole, kun Windows 2000:ssa.
meikäläisellä käyttää ZA:ta, mutta se vaan toimii mainiosti
Win 7:n kanssa ja ei viiruksia tai muitakaan
haittaohjelmia ole koneelle päässyt.
Revo uninstaller ohjelma ja poista se sillä. Ole varovainen sen kanssa, ettet tule vahingossa tehneeksi virheitä. Sillä lähtee kaikki ko. ohjelman kansiot. Laita wintoosan muuri päälle. Se on ihan hyvä.
zone alarmilla on se oma "force uninstall" -toiminto, pitäishän tuo nyt tietää jos zone alarmin ohjeita lukee. Eli rautalangasta väännettynä, lue zone alarmin ohjeista miten zone poistetaan väkisin koneelta, oli muistaakseni kohdassa jossa puhutaan puhtaasta asennuksesta eli vanhasta poistetaan siis väkisin kaikki paska ja tauhka mitä on kertynyt. En oo varmaan kolmeen vuoteen tuota zonea käyttänyt joten en edes viitsi itse googlata ohjetta.
Minäkin tiedän, että Win XP:n oma palomuuri on riittävä, mutta siitä puuttuu yksi tärkeä ominaisuus, jonka takia mielelläni käytän ZoneAlarmia:
Nimittäin ZoneAlarm näyttää tehtäväpalkissa (nuo punaiset ja vihreät viivat) milloin tapahtuu tulevaa ja menevää liikennettä netissä.