Miten tulla aseksuaaliksi?

346364

Mistä aseksuaalisuus johtuu? Onko esim. mahdollista jollain lääkityksellä poistaa seksihalut ja läheisyyden tarve? Olen nimittäin niin ruma ja sosiaalisesti kyvytön, että en seksiä voi harrastaa enkä läheisyyttä saa kokea, vaikka haluja onkin. Jos nämä halut pystyisi jotenkin tukahduttamaa, elämäni olisi ihan tyydyttävää.

1

903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukkakeksi91

      joo muakin kiinnostaisi tietää että onko sellanen edes mahdollista.. luulen että ei silla eikö aseseksuaalisuus ole kuitenkin vain synnynnäistä? eihän homojakaan saa lääkkeillä muutettua heteroiksi eikä päinvastoin. musta välillä itsestäkin tuntuu että olisi paljon helpompaa olla vain haluton.. en ole netistä löytänyt sellasia pillereitäkään jotka veis halut:(. mua on hyväksikäytetty teininä montakertaa ja tuntuu etten vain jaksa päästä niiden asioiden yli.. voi mitä häpeää ja syyllisyyttä seksi(ja kaikki seksiin liittyvä) aiheuttaakaan.

      kadehdin naisia jotka pystyvät nauttimaan seksistä täysin ja saavat orgasmin miehen kanssa. tuntuu et sitä on jotenkin viallinen:( tulen surulliseksi kun kuulen muiden "hyvästä seksielämästä"

      olen seurustellut vuoden verran avokkini kanssa ja tilannetta ei auta yhtään että mieheni ei jostais syystä haluakkaan minua enään! minäkuvani on ollut hyvä mutten enään tunne itseäni naiseksi enkä tippaakaan haluttavaksi!!! tämä tekee oloni niin ärsyttäväksi että rähisenki vähä väliä.. mutta tiedän että miehelläni on muita huolia että hänen "haluttomuus" voisi johtua siitä.. vaikea silti uskoa sitä täysin..

      ps. käytän setralin nimistä mielialalääkettä ja olen käymässä terapiassa toistavuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      375
      1874
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1708
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1338
    4. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      51
      940
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      72
      912
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      898
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      32
      724
    8. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      68
      688
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      54
      688
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      683
    Aihe