Osaisiko joku kertoa mitä retkiä on tarjolla ja mihin kannattaisi mennä ja minäpäivänä mikin on? Kiitos:)
Deturin retket 2010
sannakatja
7814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaupunki/ostoskierros, jeeppisafari sekä off road yösafari, Pamukkale, laivaretki (esim. käy luolissa myös) , dimcayi-jokiretki, kyläretki, Sapadere kanjonit, koskenlaskua (vai mikä olikaan?) ja Manavgat jokiristeily markkinat, delfiinipuisto, ja tietty hamam.
Päiviä en muista ja en ole satavarma oliko muita retkiä/oliko noissa jo jotain mitä ei enää tehdä. Esite on jossain en nyt tähän hätään löytänyt.
Itse kävin kesäkuussa tuolla Sapadere kanjonissa ja se oli kyllä tosi vaikuttava!! Suosittelen sitä. Bonuksena se,ettei vie niin paljon aikaa, meni kaikkineen vain noin 4-5h.
Itse olen aina ostanut retket paikallisita toimistoilta, saat paljon edullisemmin.(voit myös tinkiä ja täyttyykin)
Pääkadulla paljon toimistoja jotka mainostavat juuri noitakin retkiä, jos osaat auttavasti englantia, niin heiltä vaan. Monia eri kansalaisuuksia, joiden kanssa mukava jutella ja nauttia retkistä.
Varmasti myös Deturin rtkillä kivaa, ihan, mutta itse olen ostanut aina suoraan paikallisilta.
teille. Tippukiviluolat kiinnostaa mutta näitä retkiä saa varmaan satamastakin? Ja tietysti delfiiniretki lapsille. Kaikki ovat kovasti kanjonia kehuneet mutta halvemmaksi on tullut vuokrata kuulema paikallinen taksi:) Ja siihen rahaan on nähnyt paljon muutakin extraa.
Tuosta kanjoni-retkestä, se tuli deturin kautta kylläkin halvemmaksi, kuin olisi vuokrannut taxin. Käytiin kysymässä usealta taxilta. Sitten vielä lapset pääsivät ilmaiseksi (en muista ikärajaa).
voi olla etteivät tulekaan paikalle sinua hakemaan tms. Luottaisin vain matkanmyyjään. Mutta voihan sinulla olla parempi tuuri kuin meillä. Rahoja et saa takas kun vaan inttävät ettet ole mitään reissua maksanu.
Varoituksista. Ehkäpä varaan suoraan matkanjärjestäjiltä;) Onko kukaan käynyt tuolla delfiiniretkellä?
Retkiä ei ole mikään pakko maksaa etukäteen, ainakaan koko summaa. Itse olen monesti maksanut vasta retkelle lähtiessä, kun ovat tulleet hakemaan hotellilta. Jos eivät tällaiseen kauppaan suostu, niin seuraava matkamyyjä on lähellä ja halukas tekemään kauppaa :)
Delfiiniretki on ihan mainio tapa viettää päivä merellä. Vaikkei delfiineitä näkisikään, niin mukava päivä on tiedossa kuitenkin. Tämänkin retken ostan aina paikallisilta; edullisempi selkeästi eikä kuitenkaan päivässä ole mitään eroa: kyyti hotellilta ruoka sisältyvät hintaan. Suomalaista opasta en ole veneeseen kaivannut, koska laivan henkilökunta osaa englanniksi selittää aivan samat asiat.