Verenpisara

tuuti54

Osaisikohan joku kertoa miksi verenpisarani nuput eivät aukea kukaksi vaan tippuvat nuppuna? Jokunen nuppu on auennut mutta lähes kaikki tippuvat nuppuina. Hoidan verenpisaraa oikeilla ohjeilla ja ohjeiden mukaisessa paikassa. Mikäli tiedät niin kertoisitko mikä verenpisaraani mahtaa vaivata? Kiitos!

3

1326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaajjuujaaa

      Oletko katsonut lehtien alapinnat yms, ettei ole tuholaisia? Lannoittanut? Ja miten kastelet?

    • *

      Saattaa olla sopeutumisvaikeuksia, kun verenpisarasi on joutunut kasvihuoneolosuhteista huonekasviksi.
      Huonekasvina se ei saa yhtä paljon ja tasaisesti valoa kuin kasvihuoneessa.
      Kyllä se varmasti ajan mittaan sopeutuu huoneolosuhteisiin, vaikka aluksi pudottaakin nuppujaan.
      Onhan verenpisara ennen ollut yleinen huonekasvi. Verenpisaraa on kyllä vaikea saada talvehtimaan jos huoneessa on talvella kovin lämmintä.

    • onkohan verenpisarasi saanut tarpeeksi vettä?jos nuput ovat tummat,silloin ne on ainakin kuivuneet.itselläni on rungollinen verenpisara ja olen kastellut paljon ja pitänyt varjossa,esim.puun katveessa liialta auringolta ja lannoittanut hevosen lannalla,kyllä se koko kesän on kukkinut!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      130
      5069
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      173
      3762
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      46
      3198
    4. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      23
      3172
    5. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      41
      1779
    6. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1289
    7. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      38
      1185
    8. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      305
      1105
    9. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      30
      1071
    10. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1046
    Aihe