Mikähän vialla?

waah

Mokkula ei toimi omalla koneella mutta kaverin koneella toimii. Omalla koneella toimii myöskin kaverin mokkula. Missä siis vika?

5

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • numsu

      Joku virheilmoitus olisi hyvä.

      • waah

        Kaverin puolesta kyselin jotta enempää tietoa mulla ei asiasta ole. Käsittääkseni se toinen mokkula jota sillä koneella on testattu on saman merkkinen mutta silti toimii täysin. Eli en usko että se tässä usb-portissa on vika. Ja tosiaan en tarkottanu että koko mokkula ois ihan pimeänä vaan sitä että verkkoa ei löydä.


      • hierrintela
        waah kirjoitti:

        Kaverin puolesta kyselin jotta enempää tietoa mulla ei asiasta ole. Käsittääkseni se toinen mokkula jota sillä koneella on testattu on saman merkkinen mutta silti toimii täysin. Eli en usko että se tässä usb-portissa on vika. Ja tosiaan en tarkottanu että koko mokkula ois ihan pimeänä vaan sitä että verkkoa ei löydä.

        Tarkista yhteys asetukset, ovatko varmasti asennettu oikein, samoin palomuuri voi estää liikenteen.


    • eka arvaus kun et enempää kerro: se on niitä Huawein malleja jotka kuluttavat virtaa enemmän kuin usb-portti virallisesti pystyy antamaan (500 mA). Eräät pc:t antavat enemmänkin, samoin usb-aktiivikaapelit, usb-hubit ja 3g-reitittimet

      ennenvanhaan sai haroituskaapeleita joilla virta otettii kahdesta usb-portista yhtaikaa

    • fruittie

      käyttis uusiksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      580
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      482
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe