Alettu puhua kunnanjohtajan vaihtamisesta.Siinä syytä kun manipuloi liian hanakasti vastustusta kuntafuusioon.
Parturi tietää
Parturivaan
7411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kunnanjohtaja vaihdettais kun ei ole enää kuntaakaan? Haluaako joku siitä ryhmä25 jo kunnanjohtajaksikin? Varmasti Oulu myönteinen siitä ryhmästä löytyis, mutta kun ei ole kuntaa, niin kannattaisko pyrkiä kaupunginjohtajaksi?
Saako tämä helle ihmiset aivan sekopäiseksi?
- Itse olen pettynyt kuntaliitospäätökseen. En ollut enkä ole yksin, onneksi.
Sanovat, että päätös on tehty ja enemmistön kanta voitti. Näin mennään.
Tuli mieleen sama asia käydystä ydinvoima-asiasta. Miksi ydinvoiman vastustajat jatkavat rettelöintiä? Eduskunta päätti lisäydinvoimasta, siihen päätökseen on tyytyminen. Se on sitä demokratiaa.
ydinvoimaa, tehokkuutta. Sitähän ajettiin kuntaliitoksessakin.
Onneksi on vapaa maa ja sananvapaus. Kun kunta tapetaan ilman aihetta niin johan on kumma jos siitä ei herää keskustelua. Varmaan osa kuntaliitoshurmoslaisista haluaisi sensuuria ja suiden tukkimista niiltä ihmisiltä jotka ovat vastakkaista mielipidettä. Samanlaista suiden tukkimista harrasti jo aikoinaan AAaalla alkava mies jolla oli huuliparta.
huhuja on tänne hyvä laitella. Kaipa se jotakin tyydytystä antaa.
kiitos!!!!!!!
Piähän korvat hörössä että kuullaan kähminnöistä.
Kuntaliitos on törkeä kähminta jolla ei ole vielä lain voimaa.
Mutta kyllä sillä on lain voima. Kähmintään ovat syyllistyneet vain kuntaliitoksen vastustajat.