nainen taisi jäädä musta melko negatiivinen kuva? Kaikki meni vähän vaikeaksi. Olin aika nopea liikkeissäni (maaliskuussa). Ehkä olisi pitänyt ottaa erillainen lähestymistapa, olisin jättänyt ainakin positiivisemman vaikutelman. Harmittaa. Ja se että tähän nyt kirjoitan, kertoo siitä etten ole sinua unohtanut. Olet puhtaasti kirinyt kärkeen mitä tulee ihastumisiin ja niiden kestoihin, kaikilla osa-alueilla. Koitan selvittää pääni ja jatkaa elämää
Sulle
:torvi_
27943
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
niin.. maaliskuussa...
tämä olisi mulle niin sanoisin kyllä että kaikki meni vähän vaikeaksi ja taisi jäädä vähän negatiivinen kuva susta jollakin tapaa... Valitettavasti...
En mäkään ole sua voinut unohtaa jokin sussa on joka vetää mua magneetin lailla aina luoksesi :)
Mmm, mitenkä negatiivinen kuva ja negatiivinen kuva minusta vai itse asioista..? Saattoi hyvin jäädäkin, en tiedä.. ei asiat ainakaa hyvin päättyny..
Taidetaan olla kuitenkin molemmat naisia, enkä edes ole varma käykö hän täällä..
Vai oletko ap..?
kun muitakin samalla asialla
koettanut korjata "tilannetta" , sillä tällä naisella ainakin on kys. mieshenkilö vieläkin mielessä.
Sähköä meidän välillä oli kuitenkin, otetaanko selvää tutustutaanko lisää vai joko on myöhäistä onko sulla uudet kuviot elämässäsi?
Minä ainakin olen vapaa , kuinkas sinun laita, oletkos sinä vapaa?
Jos kiinnostaa, pistä vaikka tekstiviestiä tulemaan. Vielä on kesää jäljellä. ;)
ei ole hänen puhnroa. Tarkennan vielä, että maaliskuussa ja siitä eteenpäin, tainnut muodostua huono vaikutelma. Ja kumpikin tietää tilanteen mahdottomuuden.
Vastaan tähän, jos oliskin häneltä mulle.. Joltain osin voisi täsmätä..
En tiedä, mikä sun (ja meidän) tilanne nyt on, mutta haluan sanoa, että jos päätät mut jättää (vai oletko jo jättänyt), niin älä jätä sen takia, ettet halua selvittää asioita. Jos et rakastakaan tai halua, niin se on syy jonka hyväksyn ja ymmärrän mutta se ei ole, että haluat paeta epäselviä ja epämiellyttäviä asioita, jotka meidän ensin täytyy käydä läpi. Meillä voisi olla pöydän putsaukseen erittäin hyvä tilaisuus lähiaikoina, jos vain niin päätetään (sinä päätät).
Ja muuten... se valinta... jos piti valita palstasinän ja livesinän välillä, niin tottakai valitsen liven. Satavarma en ollut, mutta ehkä 85 % ja lopusta otin riskin.
taas on väärä määrä kirjaimia nimessäsi, jos meinaa pisteiden määrää.
Tuntuu ajan hukkaukselta tämä. Pitää mennä.
No voisitko vihjaista, paljonko pisteitä pitäisi olla? Ajanhukkaa täällä on kuitenkin kaikki, joten sen voisi kai ilmoittaa heti, niin ei tarvitse turhaan lukea oikean tuntuisia vastauksia :/
nyt vielä tähän vastaan. Jos sattuisi oikea osumaan kohdalle, niin toivoisin, että rohkenisi kirjoittaa vaikka nimeni ensimmäisen kirjaimen. Pisteitä on neljä hänen nimessä, ensimmäinen kirjain on konsonantti, toinen vokaali, kolmas konsonantti ja viimeinen taas vokaali.
Ihastukseni nimi alkaa M kirjaimella. Täsmäis ainakin muiden suhteen.
Maaliskuussa...hmmm. Eikös meillä ollut jotain säpinää tuolloin sun aloitteesta? Sitäkö tarkoitat? Etenit liian nopeasti? Äläs nyt viitsi...;)
Et ole jättänyt negatiivista kuvaa itsestäsi :) Musta tuntuu että tekisit sitten vaikka mitä vain, en voisi sua koskaan katsoa kuin torvea. Olet edelleen sydämeni yksi valittu...
must et o yhtään torvi. tai aika söde torvi ;)
Satulleko?
iltaa. En ole Mika, enkä myöskään Jarkko:D
Jos olet hän, keneksi sua nyt luulen, niin...
Olen joskus ajatellut, että sun kanssa olisi kiva väitellä. Etsittäis joku hyvä aihe, josta ollaan ihan päinvastaista mieltä, tiedänkin jo hyviä, ja sitten pidettäis väittelykisa. Joku tietysti tuomaroimaan, että selviää voittajakin. Mitäs sanot?
Tarkoitin siis että livenä. Ei täällä palstoilla jaksa.
tiedät että olen eri mieltä keksimistäsi aiheista, en välttämättä ole. Eli olen väärä henkilö:(
Ok. Luulin ehkä erääksi toiseksi ja nyt kun tarkemmin ajattelen, ei hän kyllä tuollaista aloitusta olisi kirjoittanutkaan omana itsenään.
-_-
Mitä nämä viivat on? Olen nähnyt jossain muuallakin..
että muistan missä kuussa olemme viimeksi olleet tekemisissä. minulla on ehkä hieman enemmän elämää miettiäkseni menneitä kuukausia.
onnea jatkoon elämässä.
mua. "kiva kiva sä oot vähän hyvä lipilipilaalaa perseen nuolentaa" "voi oon niin ihastunu suhun ja voitais tehä sitä, tätä ja tota" "voi oot niin söpö mä voisin vaiks tehä vähän noin ja näin"
Mut kun tulee tosi paikka kyseeseen niin on paskat housussa ja on hyvä kadota kun pieru saharaan ja leikkiä taas seuraavalla.
Rakennekynnet ja pintaliitäjä, yök mikä nainen.
sä oot niin hiton suunnitelmallinen valehtelija ettei toista maa päällään kanna. Ja sitten huomenna "voi voi se on joku katkera sitä ja tätä ja voi kun tykkään ja voi voi"
Etkö sä koskaan ole ajatellut, että se toisten ihmisten katkeruus on sulle niin täydellisen hyvä selite ettei sun tarvitsi katsoa omaan itseesi. Tai se sun käsitys existä, mistä existä? Niistä jolle oot lirkuttanut vai? Kutsutko sä niitä sun exiksi? No kait kun se paska vääntyy housuun heti kun jostain suuremmasta puhutaan.
OI mä oon varmaan nyt katkera - sun teorian mukaan, joten voit taas lirkuttaa hetken eteenpäin
sanalla ja käsitteellä jota toisille hoet, sitä ettei sinun tekosi satuta, ihmiset vaan katkeroituvat.. mitä jos se onkin se sinun tapasi toimia joka satuttaa eikä sillä ja sen satutuksen aiheuttamilla sanoilla ole tekoakaan katkeruuden kanssa?
Tiedätkö satuttaa
et taida ymmärtää. Päässäs on joku isompi vika.
Toivottavasti tiedät kenelle puhut, sen verran rankkaa tekstiä. En ole ap enkä rakennekynsityyppi muutenkaan, mutta melko suoraa kyllä latelet vaikka aloittajan teksti on suht neutraali.