päätä särkee, välillä on kylmä, välillä kuuma, koko kroppa tärisee, silmissä sumenee, oksettaa... kaikki tietävät nämä. ja sitten vielä kun pitäisi kotona jaksaa tehdä kaikkee aivan kuin "ei-krapulassa"... :( oisko kellään mitään kotikonsteja...?
aivan sairas darra!
mari
132793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
....ovat parhaat aseet krapulan taltuttamiseen...usko pois
On ratkaisu, älkää enää myrkyttäköö itseänne tällä viinanpirulla, se että teillä on huono olo ja oksettaa tarkoittaa sitä että olette saaneet alkoholimyrkytyksen. Mutta silti vaan jengi dokaa ja dokaa. Onneksi itse olen löytänyt huomattavasti vähempihaittaisen päihteen elämääni, kannabiksen. Ei tule krapulaa, päänsärkyä, vaimonhakkaamista, perheväkivaltaa, alkoholismia, maksakirroosia, ystävyyssuhteet säilyy, työpaikka pysyy, ja mikä parasta, se on puhdas luonnontuote...
Luulisi 3000 kuolleen vuosivauhdilla herättää vähän kysymyksiä nykyisestä päihdepoliitiikasta.
Alkoholi n.3000henk- 2003v
Huumeet n50henk-2003v
vissin ero.....?
sinänsä olen kyllä samaa mieltä kuin sä, Can. itse tekisin samoin, jos vaan voisin... täällä ei huumeita liiku ja en haluaisi sotkeentuntua isoihin porukkoihin... mutta viinaan en kyllä enää aio koskee ainakaan samanlailla kun ennen. :S
paljos se kannabis maksaa... 12-pack olutta oli viikonloppuna 7,5 euroo. ei oo kovin kallista tää olut tai viina... Nii et kerro paljos maksaa yks sätkä
työpaikka pysyy ainakin niin kauan kun jää kiinni..kannabiksen positiiviset puolet allekirjoitan
Kasvattakaa itse, tulee halvaksi, ettekä tue ammattirikollisia.
Työpaikan pomoni kyllä tietää että poltan, on tiennyt jo monta vuotta, mutta töissä vaan ollaan.
On se ihme yrtti!
käyttötottumukset määrää lopullisen hinnan, joku voi polttaa sen gramman esim. päivässä ja haluta lisää, toiselle se voi riittää kuukausiksi.
Tuon viestin otsikosta jo huomaa, miten luonnontuote vaikuttaa...
Älkää hyvät ihmiset kirjoitelko tänne noin huumemyönteisiä viestejä, etteivät nuoret ja vaikutuksille alttiit saa väärää käsitystä.
Ok, kannabis voi olla ihan lepsua, mutta monellako (käyttäjällä, ei kokeilijalla) se jää siihen??? Mieluummin viinaa vaikka Virosta kuin huumeita kadulta. Ja mainostamasi huumekuolleiden määrä on minusta aika suuri, koska käyttäjiä on vain promillen murto-osa verrattuna viinan juojiin.
Mainitsemasi porttiteoriahan johtuu yksinomaan kannabiksen laittomuudesta.
Tästä on todisteita lukuisista EU:maista joissa kannabis on käytännössä sallittu (Italia, Espanja, Hollanti, Belgia, Englanti, Skotlanti, Sveitsi, Portugali...)
Mieluummin kannabista _ihan_mistä_tahansa_ kuin viinaa virosta tai vaikka alkosta.
Puolet pois hinnasta!
Ole tappanut ketään (tilasto)!!!
Mä oon aina saanut karseita darroja kun diggaan juoda yli kaiken konjakkia ja whiskyä. Kun käyn joskus lekurissa pyydän samalla mietoja rauhoittavia esim.5mg diapamia ja sanon reilusti että kankkuspäivän varalle. Pyrin syömään aina jotain lämmintä ruokaa ja sit nappaan pillerin ja avot, olo on kuin uudesti syntyneellä. Darroja mulla on n.2kertaa kuussa mut ne on ihan hirveitä. Tabletteja menee kuussa 2-4,riippuu kuinka posket oon vetässy edellisenä iltana. Supersdarraan otan kaks tabuu. Ja illalla nappaan miedon nukahtamislääkkeen niin saan nukuttua ettei tarvii puhallella koko yötä. Mulla toimii 100% ja en syö kyseisiä pillereitä muutoin koskaan.
KUN ELÄMÄ ON MENNY RÄLLÄSTYKSEN MUKANA SIIHEN PISTESEEN,,NII TARKKAAN(!!!!!!!)MIETTIEN VOI LOIVENTAA,NAPANDERI(SIS YKSI,HUUMEMIEHET SITTE ERIKSEEN)KAHVITUNNILLA TOISET JA SITT LOPPUTILI.KOKEMUSTA ON .OTTAKAA OPIKSENNE NUORET JA NOUSEVVAT MAAILMAN TÄHDET.EI MILLÄÄN PAHALLA,VAAN VINKIKKSI