miksiköhän mun dvd-soitin ei soita kaikkia dvd:itä? mun mielestäni se vika on ollut siinä alusta asti. Haluaisin tietää mistä se johtuu, onko korjattavissa vai onko uuden osto tiedossa...
Apua, Dvd-soitin on valikoiva? :P
3
412
Vastaukset
- ananias.
yritä ny ensin selvittää mitä eroa on DVD'llä, joka toimii ja ei toimi.
- mälsä
no kyllä ne dvd:t toimii muualla mutta ei mulla. En mä ihan niin tyhmä ole. Monet uudet, just ostetut lähe käyntiin. Se kyllä tunnistaa ne kun siinä lukee niin, mutta se ei lähe soittaan sitä. Muualla oon voinu ne kattoo. Eivät siis ole rikki.
- soittimesi malli...?
mälsä kirjoitti:
no kyllä ne dvd:t toimii muualla mutta ei mulla. En mä ihan niin tyhmä ole. Monet uudet, just ostetut lähe käyntiin. Se kyllä tunnistaa ne kun siinä lukee niin, mutta se ei lähe soittaan sitä. Muualla oon voinu ne kattoo. Eivät siis ole rikki.
Helpottaa arvaamista, kun on jotain tietoa laitteen mallista. Sama koskee DVD-levyjä. Onko ne jonkun tietyn valmistajan levyjä?
Perusmallin DVD-soittimet ovat poistuva luonnonvara, sillä kaikki liikkeet ei edes niitä enää myy. Syynä on se, että BD-soittimiakin saa jo alle satasella, joten vanhat varastot on myyty loppuun ja uudet onkin sitten jo BD-mallia. Lukupään puhdistus on varmaankin ainoa korjaus mitä kannattaa edes yrittää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p466127Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3135075Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604854Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1364662Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203890Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32188Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241815- 731782
- 2201512