Onko tietoa mitä maksaisi suunnilleen kuskin penkinlämmittimen korjaus Puntoon? osaako sen korjata ihan peruskorjaaja vai pitääkö viedä merkkikorjaamolle?
Penkinlämmitin
Lämpöä kiitos
4404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
riippuu siitä mikä siinä perseenlämmittimessä on rikki.samoin se osaako peruskorjaaja korjata vai ei.
rupesko persettä paleleen näillä ilmoilla??
Rupes :) Ei vais, olen liikkeellä ajoissa, talvi tulee kaikesta huolimatta. Ja en tiedä sanoa, MIKÄ siitä rikki on, kun en ole alan ihmisiä. Tiedän vain ettei lämpene vaikka valo palaa kytkimessä ja viereinen penkki tietysti lämpenee kyllä, vaikkei sitä juuri ees käytetä :( Ois saanu se hajota.
Niin, että kun on aikansa hinkannut penkkiä niin vastuslanka katkeaa. Joskus saattaa käydä niin, että katkos on heti liitoskohdassa. Ota penkki irti ja pura verhoilu (ei ole vaikeaa) istuinosasta (katkos on näet liki aina siellä) ja tee jatkos abikoliittimellä. Fiatin verhoilu on yleensä niin, että ulkoreunaan on ommeltu muovilista joka on käännetty nurin ja painettu sellaiseen peltikouruun. Varovasti hieman tylsällä ruuvimeisselillä kun autat niin se tulee ulos ja verholu irtoaa muutamasta terässilmukasta ja tukilangasta. Työ tekijäänsä neuvoo.