minulla on A-link a malli. eikö siihen enää tule päivityksiä? eihän b-mallin päivitykset käy a-malliin? onko normaalia että kantavuus vähenee pikkuhiljaa? ennen sain yhteyden muissakin pihapiirin rakennuksissa, mutta nyt ei riitä edes viereiseen huoneeseen. laite on reilun vuoden ollut käytössä.
A-link
5
390
Vastaukset
- se on loppu
kyllä siihen vielä joitain päivityksiä saattaa tulla, mutte ei mitään merkittäviä. b-mallin päivitykset eivät käy a-malliin. kun laite vanhenee eikä uusia laite päivityksiä ole niin kantavuus huononee jatkuvasti. a-mallin pitäisi loppua kokonaan toimimasta vuodenvaihteessa ja tuki laitteelle loppuu jo sykyllä kun 4G yhteys tulee b-malliin.
- linkki lude
olen tästä asiasta kysellytkin A-linkin asiakaspalvelusta ja ovat sanoneet että vuodenvaihteeseen olisi a-mallin toimimis aika, mutta voivat laittaa jatkopäivityksen jos huawei ei saa 4G päivitystä vielä vuodenvaihteeksi. a-malliin ei kuitenkaan ole tulossa 4G tukea vaan ainoastaan b-malliin ja silloin vasta kun huawei on julkaissut 4G päivityksen.
kesäkuulle päivätyn softan pistin omaan a-malliini. Totta että b:n päivitykset siellä ovat päällimmäisinä
- on kyllä
täyttä sontaa että kantavuus huononee ajan kuluessa, laitetta voi käyttää vaikka maailman tappiin saakka.
- taratuhin
on kyllä kirjoitti:
täyttä sontaa että kantavuus huononee ajan kuluessa, laitetta voi käyttää vaikka maailman tappiin saakka.
kantavuus huononee jos ja kun ei ota päivityksiä tai niitä ei enää tule. minä olen testannut asiaa viimevuonna eli otin päivityksen maaliskuussa ja marraskuussa kantavuus riitti enää metrin säteelle. sitten otin päivityksen ja sain taas kantavuuden normaaliksi joten kyllä niistä päivityksistä on hyötyä laitteen käyttöiälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat261580Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 26482
- 47427
- 30416