Kuivikekäymälät kuulemma pelastavat maailman ja vesivessa on maailmanlopun keksintö! Juomavedellä huuhdellaan paskat mereen!! No rakentelin meille kerrostaloasuntoon kuivikekäymälän ja heitin vesivessanpöntön roskiin. Sitten kuulemma tarvii käymäläjäte kompostoida jossain hyvin tuuletetussa paikassa ja siitä saa kukkamultaa. Rakentelin sellaisen parvekkeelle. Naapurit aloitti kauheen valittamisen kun muka paska haisee?? Ja miksei sitten vähän saisi haista, kun kerran röökikin saa? Huutelin, että taidatte olla perkele kateellisia ja jos ei nyt pysy turvat kiinni, niin soitan poliisin paikalle! Katteellaan nyt kuinka tässä käy. Ite huuhtelevat puoli litraa kusta viidellä litralla juomavettä ja ovat heti kateellisia, kun joku on vähän fiksumpi...?!
Rakentelin parvekkeelle...
...käymäläkompostin!
4323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ahasmielisii naapurii ei muuta voi sannoo, mitä se haittaa jos vähän paska louhahtellee puhas paska. Olis vittumaista assuu tuollasten naapuriin kanssa, mutta kahesta älä ainakaan luovu ja toinen on se...paskahuussi parvekkeella.
siinä määrin, että itselläni on jäänyt mökiltä se paha tapa, että saatan kusasta kerrostalon nurkalle ihan ajatuksissani näin kesäisin. Jostain syystä olen onnistunut välttymään tarkkaavaisilta silmäpareilta (talomme taitaa olla nukkumalähiö), mutta en tiedä kuinka kauan. Minusta ulos kuseminen on niin vapauttavaa ja kuuluu ehdottomasti kesään aivan yhtä lailla kuin juhannustanssit. En häpeä myöntää olevani nainen.
on nuoren naisen suhiseva kyykkypissa suviyössä! Ja mahtuu siihen äänimaailmaan vielä snadi pierukin!
Kunnon vanahan ajan paskahuusi on parvekkeella kaikkein kätevin! Vähän se haeesssoo, mutta laittaapi pio kalkkia sinne, niin eipä löyhkää. Paskit voi tyhjentää parvekkeelta alas.