Seagaten Kiintolevyt?

Olipa Seagaten kiintolevy kesti noin kaksi kuukautta uutena kaupasta, eräänä päivänä ei sitten enää tunnistunut ollenkaan, kuollut oli. Bios ei tunnistanut ollenkaan. Takuusta uusi tilalle.

Ihme kyllä vanhat Seagatet, jotka ide-levyjä, huuto.net ostettuja on kestäneet. Vanhoja 7200.8, 7200.9.
Kestäneet kaikki vuodet.

En ole ikinä varmuuskopionut mitään.
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä porukka oppii varmuuskopioinnin jalon taidon ensimmäisen levyrikon jälkeen, mutta onhan niitä kovapäisempiäkin...

Äänestä

Aikoinaan minulla hajosi Maxtorin ja WesternDigitalin levyjä usein. EIvät tahtoneet vuotta kestää. Sen jälkeen siirryin Seageten levyihin, ja nämä ovat kestäneet koneiden eliniän. Pari niistä pyörii vielä vanhassa rungossa, ja niille on kertynyt ikää 7 vuotta. Toinen, tosin yksittäinen levy, mikä on kestänyt, oli Hitachin levy, joka kesti myös koneen iän.

Nämä tulokset eivät ole tietysti suoraan vedettävissä tämän päivän levyihin, joten olisikin ihan kiva kuulla muidenklin kommentteja nykytarjonnasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dexter Colt kirjoitti:

Olipa Seagaten kiintolevy kesti noin kaksi kuukautta uutena kaupasta, eräänä päivänä ei sitten enää tunnistunut ollenkaan, kuollut oli. Bios ei tunnistanut ollenkaan. Takuusta uusi tilalle.

Ihme kyllä vanhat Seagatet, jotka ide-levyjä, huuto.net ostettuja on kestäneet. Vanhoja 7200.8, 7200.9.
Kestäneet kaikki vuodet.

En ole ikinä varmuuskopionut mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu