noloin tilanna

Mikä on noloin tilnateenne,mihinkä olette ikinä joutuneet?
Minä jäin murrosikäisenä kiinni itsetyydytyksestä,kun olin vessassa pornolehden kanssa vemputtamassa.Kaverit sai oven auki.
Toivottavasti kukaan ei enää muista...
91347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Noloin tilanne oli kun huomasin muuttaneeni Mäntyharjuun,ja tajusin että siellä ei ollut kuin runkkareita!
Onneksi pääsin pois sieltä.

Äänestä
  • Kyllä, ihmettelin pitkään mäntyharjussa asuessani että mikä tässä tekee nolon olon itselleni.
    Aikani pohdittuaan huomasin että mäntyharjulaisuushan sen teki ja kyllä havetti...
    Kimpsut ja kampsut kasaan keräsin ja äidin pikku poika lähti muille maille.
    Nyttemmin en ole samaan olotilaan törmännyt...
    Elämä hymyilee kun ei tarvitse apinoita ajatella. :)

    Äänestä

  • Kaiken lisäksi hyvin jakavaisia. Kesän mittaan tuli tutustuttua kolmen paikallisen rouvan kotipesään. Ja koikki tosiaan onnellisesti naimisissa. Että silleen.

    Äänestä

Missäs olette tunteneen myötähäpeää jotakin ihmistä kohtaan?

Itse tunsin myötähäpeää mäntyharjulaisia kohtaan. Se ylimielisyys joka ihmissä on ja ne päältelmät mitkä ihmiset osasivat apinanaivoillaan tehdä. Kauheeta!
Joku palliaivo on aina kyyläämässä mitä teet tai minne menet.
Ja kaikista paras että puidaan muiden ongelmia minkä keretään. Omissahan ei ole koskaan hoitamista. Muiden jutut on paljon mehukkaampia.
Sekin että miksi ei anneta ihmisen elää omaa elämää rauhassa , vaan nälvitään välistä minkä keretään.
Kaikista paras kun 18v. murjulainen sanoo jollekin/jostakin että "tekis toikin jotain elämällä..". Aikaihmiseltähän tuollaisen kritiikin mieleellään ottaa vastaan, mutta saatis sitten joku samaa ikäluokkaa oleva ylimielisyyden huippu. eijeijei... Ei näin.
Oisikohan tuokin aikuistumista.. tai no oikeastaan mäntyharjulaistumista?

Äänestä
  • Karmeeta kun joku maailmalla kysyy mistä oot kotosin.Ei kyllä viitti ku veitti kurkulla myöntää tosiasia:Mänttiharjulta! Ei paljo pisteitä heru. Kiva porvareitten kesämesis,huonompi työläisen lomapaikka.

    Äänestä

  • komennusmies kirjoitti:

    Karmeeta kun joku maailmalla kysyy mistä oot kotosin.Ei kyllä viitti ku veitti kurkulla myöntää tosiasia:Mänttiharjulta! Ei paljo pisteitä heru. Kiva porvareitten kesämesis,huonompi työläisen lomapaikka.

    Nuorena poikana kaivoin siittäjän kanssa sarkaojaa ja kun sitä työtä
    ei tullut tarpeeksi, vittuili siittäjä viellä ruokapöydässäkin.
    Sitä häpeää.

    Äänestä

Kävin Alkossa, ostin Kossua ja kysyin myyjältä saako tästä puodista myös sahtia. Ei kuulemma saanut. Jonossa takanani ollut tyylikäs, keski-ikäinen naisihminen sanoi naureskelleen, että onneksi ei, sillä hänen ukolleen sahti aiheuttaa kovat ilmavaivat.
Kävin vielä Siwassa ja pistin ulkona tupakaksi. Seisoskelin siinä autojen välissä ja alkoi tuntua painetta. Vilkaisin ympärille varovasti ja pöräytin oikein rasvaisen pierun. Kaasutin ja pinnistin niin kunnolla, että oli liki tulla varren kanssa. Ja vielä toisenkin kerran lähti oikein kunnon rätinä.
Kuulin takaani vaivautuneen ähkäisyn. Se Alkossa ollut nainen istui takanani autossa apukuskin paikalla ikkuna auki, naama oli ollut pöräytyshetkellä kohti persettäni. Häivyin liukkaasti ja palasin vasta kun oli ukkonsa kanssa lähtenyt. Ei saanut tietää mikä autoista oli mun.

Äänestä
  • Lauantaina kuppilasta tullessani panin yhtä naista ja lupasin, etten kerro kellekkään...

    Äänestä

Yksi noloimmista tilanteista oli kun nuorena poikana menin uimahalliin uimaan ja unohdin uimahousut pesuhuoneen säilytyshyllyyn. Ihmettelin että mitä kaikki oikein tuijottavat ja ehdin jonottaa munasillani hyppytorniin kauan aikaa ennenkuin tajusin tilanteen ja juoksin nopeasti munat heiluen saunatiloihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


häpeänpuna kirjoitti:

Mikä on noloin tilnateenne,mihinkä olette ikinä joutuneet?
Minä jäin murrosikäisenä kiinni itsetyydytyksestä,kun olin vessassa pornolehden kanssa vemputtamassa.Kaverit sai oven auki.
Toivottavasti kukaan ei enää muista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu