Kuinka kauan abortin jälkeen sitä hcg ? hormonia erittyy vielä..eli kuinkahan kauan kotitestillä tulee vielä positiivinen tulos.. Itselläni siis abortti takana ja nyt odotten kuukautisia.. kotitesti näyttää vaan plussaa..voiko siis johtua vielä siitä.. asiallisia vastauksia Kiitos! =)
hcg
---?---
2963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 107 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hcg voi plussata tosi kauan. Keskenmenoon hcg-seuranta sai plussaa 5-6 viikoa, kait kait abortti näyttää lussaa samaan tapaan?
Kiitos asiallisista ja ei niin asiallisista viesteistä..Jälkitarkastuksen olen kyllä huolehtinut ja kaikki näytti olevan kunnossa, raskaus keskeytynyt, mutta hieman vain pelästyin, kun varmuudeksi vielä tein kotitestin joka tietty näytti plussaa!! Siis kuukautiset alkoivat tänään.. =) Ja ehkäisykin kyllä huolehdittu! Itsellä kaksi lasta joiden kanssa tällähetkellä kotoslla, kolmas tähän hetkeen liian kova pala, joskus kuitenkin ajateltava omaakin hyvin vointiaan. Tärkeää on kuitenkin itse tietää kuinka paljon jaksaa. Kiitos! =)