Krakovan merkkiliikkeet?

Merkitty :)

Kiinnostaisi tietää löytyykö Krakovasta ns. merkkiliikkeitä? Ja jos löytyy niin mitä sekä onko hintataso millainen? Kiitos!

2

1008

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krakovassa on todella paljon merkkiliikkeitä. Keskustan tuntumassa on esim Dieselin myymälä, joka on kuitenkin niin törkeän hintainen (Luxurious Fashion Brand - myymälä) että ei tuolta mitään tule ostettua (farkut noin 250 - 1000€)

      Suosittelen shoppailuun Galeria Krakowska - ostoskeskusta, josta löytyy niin tunnettuja merkkituotteita (Pepe Jeans, Gucci, Versace, Tommy Hilfiger, D&G, Lacoste jne jne.) kuin myös puolalaisia tuntemattomampia merkkejä (Mainittavan arvionen on paikallinen merkki Vistula. Todella hyvälaatuisia pukuja miehille).

      Alennusmyynnit ovat tällä hetkellä lähes parhaimmillaan ja jatkuvat ensi kuun puoleen väliin, joten löytöjä tekee helposti (tosin koot ovat jo suhteellisen vähissä).

      Lisäksi Krakovan tuntumaan (noin 15min bussilla keskustasta) avattiin yksi Puolan suurimmista ostoskeskuksista Bonarka, joka on shoppailija "taivas" ja muuten aivan helvetillinen paikka (noin neljä kertaa itäkeskuksen kokoinen), josta kyllä löytyy melkin mitä tahansa.

      Hinnat ovat tietenkin merkkivaatteissa korkeampia, mutta nimenomaan alennusmyynteihin kannattaa tähdätä. Lisäksi surffi- ja katumerkkejä, kuten esim. Billabong, Vans, DC etc etc., löytyy huomattavasti halvemmalla kuin Suomesta. Lacosten polo paidat maksavat 2kpl 500zl (125€).

      Jos haluat lisätietoa joistain kyseisistä merkeistä, niin kysy ihmeellä.

      • Nova Huta

        Näinhän se asia nyt vain on, että Euroopassa, siis myös itäisessä on kaikkialla paremmat merrkivaate valikoimat kuin Neuvosto-Suomessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe