Tiedoksi, että sysmäläisen Rautia-kauppiaan mielestä krysanteemi ei ole kasvi eikä kukka. Ei käynyt selväksi että onko se sitten työkalu tai rakennustarvike.
Joka tapauksessa suuret kyltit opastivat ostoksille "kaikki kasvit -50%" Samoin valitsemani krysanteemien vieressä oli kyltti "kukat, pensaat -50%". Kassalla kuitenkin selvisi ettei alennus koskenut krysanteemia, ja olisihan sen pitänyt selvitä asiakkaalle jo kukkien vieressä mikäli hän olisi selvännäkijä joka ei ole kusetettavissa.
Tappiokseni koitui huikeat neljä euroa, mutta mieleni pahoittaminen tulee tälläisille kauppiaille kohdallani pidemmän päälle tosi paljon kalliimmaksi.
Sysmän Rautia
6
1115
Vastaukset
- kukaan ei näe mitään
Siellä et muutenkaan oikeutta saa. Itse en koskaan edes osta sieltä mitään, en palveluita, enkä tuotteita, vaikka mökki on siellä. Vihaan koko paikkaa kokemusteni vuoksi. Ulkopuoliset ihmiset, lähinnä alta 40 vuotiaat miehet ovat siellä kantapeikkojen väkivallan kohteina. Syyksi riittää pelkästään se että et ole sysmäläinen. Toista vastaavaa, yhtä umpimielistä paikkaa en ole missään kohdannut.
- Anonyymi
Mitä on tapahtunut J. Simola Oy:ssä, kun huhut väittävät palvelun parantuneen huipputasolle. K-Rauta Sysmässä on palvelu nyt huippuluokkaa!
- Anonyymi
ihmetelkää Sysmän omalla palstalla.
- Anonyymi
Kokemusta on myyjiä saa aina etsiä milloin mistäkin tulee mieleen vanha yrityksen kauppa sielläkin myyjät aina piilossa varastossa siellä kun oli oma pieni koppi missä sai aina käydä ryypyllä ja tupakalla niinkuin simolassakin aina on joku tupakalla tietääkseni missään työehto sopimuksessa ei ole määritelty tupakka taukoja ps. nimi on muuten nykyään k .rauta simola !
- Anonyymi
Mökkiläinen Sysmässä 22 vuotta
Paikallonen k-Rauta palvelu ollut aina Hyvää ja asiansa osaavaa. Turhat valittajat aina uikuttamassa jos heti ei löydy vapaata myyjää. Ostin viime kesänä saunan kiukaan. Myyjä opasti valinnassa kyllä oli hyvä valinta. Siitä vieläkin iso kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879