Tiedoksi, että sysmäläisen Rautia-kauppiaan mielestä krysanteemi ei ole kasvi eikä kukka. Ei käynyt selväksi että onko se sitten työkalu tai rakennustarvike.
Joka tapauksessa suuret kyltit opastivat ostoksille "kaikki kasvit -50%" Samoin valitsemani krysanteemien vieressä oli kyltti "kukat, pensaat -50%". Kassalla kuitenkin selvisi ettei alennus koskenut krysanteemia, ja olisihan sen pitänyt selvitä asiakkaalle jo kukkien vieressä mikäli hän olisi selvännäkijä joka ei ole kusetettavissa.
Tappiokseni koitui huikeat neljä euroa, mutta mieleni pahoittaminen tulee tälläisille kauppiaille kohdallani pidemmän päälle tosi paljon kalliimmaksi.
Sysmän Rautia
6
1367
Vastaukset
- kukaan ei näe mitään
Siellä et muutenkaan oikeutta saa. Itse en koskaan edes osta sieltä mitään, en palveluita, enkä tuotteita, vaikka mökki on siellä. Vihaan koko paikkaa kokemusteni vuoksi. Ulkopuoliset ihmiset, lähinnä alta 40 vuotiaat miehet ovat siellä kantapeikkojen väkivallan kohteina. Syyksi riittää pelkästään se että et ole sysmäläinen. Toista vastaavaa, yhtä umpimielistä paikkaa en ole missään kohdannut.
- Anonyymi
Mitä on tapahtunut J. Simola Oy:ssä, kun huhut väittävät palvelun parantuneen huipputasolle. K-Rauta Sysmässä on palvelu nyt huippuluokkaa!
- Anonyymi
ihmetelkää Sysmän omalla palstalla.
- Anonyymi
Kokemusta on myyjiä saa aina etsiä milloin mistäkin tulee mieleen vanha yrityksen kauppa sielläkin myyjät aina piilossa varastossa siellä kun oli oma pieni koppi missä sai aina käydä ryypyllä ja tupakalla niinkuin simolassakin aina on joku tupakalla tietääkseni missään työehto sopimuksessa ei ole määritelty tupakka taukoja ps. nimi on muuten nykyään k .rauta simola !
- Anonyymi
Mökkiläinen Sysmässä 22 vuotta
Paikallonen k-Rauta palvelu ollut aina Hyvää ja asiansa osaavaa. Turhat valittajat aina uikuttamassa jos heti ei löydy vapaata myyjää. Ostin viime kesänä saunan kiukaan. Myyjä opasti valinnassa kyllä oli hyvä valinta. Siitä vieläkin iso kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 511673
- 621612
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101178- 60981
- 49954
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556