Pösö 307 ja vaimeaa kolinaa etupyöran läheltä, varsinkin hitailla nopeuksilla ja epätasaisella alustalla. Automaan huolto epäili vahvasti ns. koiranluun väljyyttä. Huoltoon pääsee lomien takia vasta kolmen viikon kuluttua. Uskaltaako autolla vielä lähteä 700 km lomareissulle ennen huoltoa vai kannattaako jättää menemättä?
Koiranluu
CHsu
71342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
koiranluu vaikka Motonetistä ja vie pirssi mihintahansa korjaamolle ja lähde reissuun ei siinä
mitään Automaa puljua tavita ja saatat päästä halvemmalla.
Ei se koiranluun kolina mitään haittaa. Kuten jo yllä mainittiin, Motonetista saa edullisesti koiranluun ja se on helppo vaihtaa itsekin. Itse aina vaihdan molemmille puolille samalla, kun ei noi luut kauaa kestä hiljaisina.
Osta se pikkuisen kalliimpi koiranluu sieltä Motonetistä. Se halvempi kulahti aika nopeasti.
Ei niitä mistään Motonetistä kannata ostaa kun alkuperäinen maksaa esim. 2litraiseen 406,seen 21€.
Oikeastaan se on linnunluu. Ei missään muussa autossa ole noin ohkaista ja heikkoa kallistuksenvakaajan yhdystankoa. Oli se kalliimpi tai halvempi versio niin kyllä ne parin - kolmenkympin jälkeen menee vaihtoon. Kolinaahan se pitää mutta ei vakavempaa vaaraa ellet hujastele mutkatiellä.
katsomassa bemarin keulan alta, kuinka ohuet, ja pitkät ne reaktiotangot on. Proidi sanoi että samalla tavalla niitä vaihdellaan kun citikoihinkin. Tietää kun on molemmat merkit heillä huollettavina.
kyllä uskaltaa.metehtiin juuri viime kuussa itä-euroopan kierros n.3500 km ,vaikka koiranluu vähän kolahteli.ja eihän tommonen vika tielle jätä.ps.on tosi helppo vaihtaa itse,eikä maksa kun pari kymppiä motonetissä.