Iisalmen sandels rockissa oli taas niitä romanikerjäläisiä jotka yrittivät humalaisilta viedä lompakoita,kännyköitä jne.. onneksi poliisi tuli illasta ja ne romanialaiset lähtivät pois.
sandels rockin kerjäläiset!
vittuunromanit
71015
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täytyyhän hienon "kaupungin" suurtapahtumassa olla jotain kansainvälistä.
Paras tapa on päästä eroon noista loisista että ei anna niile rahaa eikä pulloja! sandels rockissa ne yritti myös täysinäisiä pulloja pölliä!
Lyökää linssiin niitä, jos ne persettä pyytää, niin antakaa pilluu...
RomaniLoiset varastivat pienten lasten pulloja lauantaina sandelsrockissa!
Paikalliset lapset olivat keräämässä pulloja jotta saavat karkkipussin niin romanian mustalaiset yrittivät varastaa pullot lapsilta kunnes lähellä olevat aikuiset puuttuivat väliin!
Taisivat kerjäläiset hävitä kun sandelsrock loppui hyvä niin :) eipähän enää näy niitä iisalmen katukuvassa eikä tarviikkaan näkyä kuten jotkut vasemmistohuorat toivovat nii jotta iisalmi "rikastuisi".
miksi ei tullut infoa romanialaisista....olis kyllä hoidettu pois
Ei huolta, ens kesänä ei Sandelsrokkiin tule romanialaisia...eikä muitakaan.