Englantilainen pistoke

Olen suunnitellut joko netistä tilata tai Lontoosta ostaa Ghd suoristusraudan. Pistoke vaan on ongelma. Saako Englannista Suomessa toimivan pistokkeen vai pitääkö laite viedä Suomessa jonnekkin pistokkeen vaihtoon?
22504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jossain Claes Ohlssonilla adapteri maksaa n. 4,90.

Äänestä

Adapterin voi ostaa lentokentalta halvalla, varmaan jotain pari euroa maksaa.
Suosittelen etta ostat semmoisen jossa on kolme reikaa toisella puolella ja kaksi putkiloa toisella puolella niin napsahtaa paremmin seinaan kiinni.
Sulake loytyy sielta muovin sisalta, jota suomalaisessa adapterissa ei ole. Sita ei kannata ottaa pois tai en luulisi etta toimii enaa.
Olen kuullut etta toisin pain voi vaikka luoda sen kolmannen putkilon jos se puuttuu vaikka ihan tavallisesta henkarin rautapalasta, mutta kannattaa tukia tarkemmin ettei saa satkyja.
Niissa englantilaisissa adaptereissa on muuntaja sisalla joka muuttaa sahkon suomalaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bed head kirjoitti:

Olen suunnitellut joko netistä tilata tai Lontoosta ostaa Ghd suoristusraudan. Pistoke vaan on ongelma. Saako Englannista Suomessa toimivan pistokkeen vai pitääkö laite viedä Suomessa jonnekkin pistokkeen vaihtoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu