Olisi tarkoitus lomailla autoilla Ranualla päin ja samalla voisi yrittää etsiä hilloja. Alue on täysin outoa, joten voisiko joku vihjaista missä päin pitäjää kannattaa metsäautoteitä pitkin ajella hiloja etsimässä. Kiitos!Vai onko ne thait ne jo raakoina vieneet?
Missä Ranuan hillasuot
7
2591
Vastaukset
- ON NIITÄ
On niin,että jos sulla ei ole sen vertaa luonnon tuntemusta, mistä hilloja luonnosta
löytyy,niin parasta pysyä autossa ja ajaa lähimmälle torille.- sesiitä
Halusit suuressa viisaudessasi ymmärtää kysymyksen väärin. Hilloja on on poimittu hyvinkin paljon, mutta kun ei oe meillä päin tänä vuonna. Ranuan alueelta on gt-kartat jo valmiina, mutta tulisi vähempi ajelua, jos joku ystävällinen sielu kertoisi aloitanko etsimisen Ranuan etelä-, itä-, pohjois- vai länsireunoilta - vai vaihdanko pitäjääkin.
- näitävuosia
sesiitä kirjoitti:
Halusit suuressa viisaudessasi ymmärtää kysymyksen väärin. Hilloja on on poimittu hyvinkin paljon, mutta kun ei oe meillä päin tänä vuonna. Ranuan alueelta on gt-kartat jo valmiina, mutta tulisi vähempi ajelua, jos joku ystävällinen sielu kertoisi aloitanko etsimisen Ranuan etelä-, itä-, pohjois- vai länsireunoilta - vai vaihdanko pitäjääkin.
Korpiivaarojen laskusoille ja vähän pohjoisepaan ranuasta.
- jo vain löytynee
näitävuosia kirjoitti:
Korpiivaarojen laskusoille ja vähän pohjoisepaan ranuasta.
paljon! Suunnataan sinnepäin.
- Anonyymi
Onko sulla?
- Anonyymi
Netissä ei kannate kysellä missä hilloja.
- Anonyymi
Tiedät kyllä . Ovela kysymys .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3644301Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1463745KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti912634Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181828- 1191818
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095