Vaakamies ja riita

Onko vaakamiehelle tyypillistä että riitatilanteessa vetäytyy kuoreensa, haluaa olla yksin ja ei pysty silloin huomiomaan ketään? Kannattaako siis naisen vaan jäädä odottamaan että mies tulee sieltä kuorestaan pois, vai miten pitäisi toimia?
11119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siltähän tuo vaikuttas. Ainakin mulla avopuoliso ei riitele, eikä puhu ennen kuin on pääsään asian jotenkin miettinyt. Voi mennä useita päiviäkin, riippuen onko paha riita ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Susannnne kirjoitti:

Onko vaakamiehelle tyypillistä että riitatilanteessa vetäytyy kuoreensa, haluaa olla yksin ja ei pysty silloin huomiomaan ketään? Kannattaako siis naisen vaan jäädä odottamaan että mies tulee sieltä kuorestaan pois, vai miten pitäisi toimia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu