Tarvitsen 2 kpl samanlaisia umpipuisia pöytiä, jota voin itse petsata tummaksi. Materiaali ehkä koivu tms (ei mänty!). Mistähän tällaisia saisi, mietin ihan puuseppää kun ei kaupoista löydy? (muutakin tarvetta puusepälle on kalusteiden teettämisen suhteen) Tai mitenhän tekisi itse tuollaiset liimapuulevystä? Se keskisauma on ongelma, muuten onnistuisikin varmasti.
90 x 90 cm pöytä
6
978
Vastaukset
- ripaniilo
koivupuisia liimapuulevyjä olla myynnissä? Varmaan joissain huippuliikkeissä, normaalisti vaan mäntyisiä. Tuossa jo toisessa keskustelussa tapitetaan liimalevyjä yhteen, joten sitä soveltaen sitten vaan.
- jöpööjöö
Viitasaarella on yritys, joka valmistaa ja myy koivusta tehtyjä liimalevyjä. Maksimipituudet muistaakseni kuuden metrin luokkaa ja leveyttäkin riittää. Ovat huippulaatua omatekoisiin verrattuna eivätkä maksa liikoja. En vain muista firman nimeä.
- Seppokaks
Alempana on aihe "UUSI PAIKKA" sinne siis yhteydenottoa, puusepälle. http://puutyosalonen.nettisivu.org/
- PuutyöSalonen
Olit ilmeisesti kysellyt pöytiä yllämainituilla sivuilla yhteydenottolomakkeen kautta? Jostain syystä sähköpostiosoitteesi ei näkynyt, joten laitatko sähköpostia suoraan; remonttisalonen(at)gmail.com
- ????????????????
PuutyöSalonen kirjoitti:
Olit ilmeisesti kysellyt pöytiä yllämainituilla sivuilla yhteydenottolomakkeen kautta? Jostain syystä sähköpostiosoitteesi ei näkynyt, joten laitatko sähköpostia suoraan; remonttisalonen(at)gmail.com
mikä puuseppä se remppoja tekee?
- tuumasta toimeen
???????????????? kirjoitti:
mikä puuseppä se remppoja tekee?
Monet kuule ovat kykeneviä moninaisiin ammatteihin! Sä et ilmeisesti ees "moninaiseen" ajatteluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18422409Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant829624Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.457610Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va876406SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485092HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1164747Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054476Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942195Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k841477