RUKA OLI PETTYMYS

Pixe

Valitettavasti vaan reissu meni pieleen täydellisesti, oli toden totta liikaa itikoita ja liian kylmää joka on idyyli keli itikoille, palvelusta en viitsi edes tässä mainita , reitit oli merkattu ihan syteen ja saveen eikä meinannut määränpäähän löytää ei sitten millään, ensikerralla toiseen mestaan missä otetaan turistit huomioon paremmin ja reitit on merkattu selvästi ettei metsikössä tarvitse navigaattoria ottaa käyttöön, pyh ..

3

719

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lomalla1968

      Ei oo Rukalla itikoita. Poroja on riesaksi asti. Nukuttiin viime yö parvekkeen ovi auki ja eipä tullut itikoita ja porot ei pääse toiseen kerrokseen.
      Jos näillä Rukan reiteillä eksyy, niin varmasti silloin eksyy Mannnerheimintielläkin. On senverran hyvin merkityt reitit Rukalla.
      Lämpötila on nyt ulkona 24, ei paha.

    • Rukalla 30:s kerta

      Mikset käyttänyt Offia? Sillä olis hyttysongelma ratkaistu. Vai että kylmää? Missäpäin maailmaa se teidän Rukanne sijaitsi? Ainakin Suomen Rukalla oli lämmintä 24 ja sitä rataa. Ei pitäis kaupunkilaisten mennä edes naapurimetsään, kun eksytään saatika ihan oikeisiin uilkoilumaastoihin. Ei kait ne maalaa polkujen päälle koko pituudeltaan reittejä(vrt.sairaalan käytävät), jotta joku umpelo ei eksyisi. Parasta vaan olisi retkeillä marketeissa, siellä ei voi eksyä.

      • g_g-

        16 - 20 asteen väliltä on siellä ollut, sillon kun keski-etelä suomessa oli 35 lämmintä siellä oli maksimissaan sen 22, ja siellä käy kova tuuli, paikka on todella epäselvä reitit on merkattu ihan miten sattuu, ei kannateta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1135
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      733
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      728
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      225
      688
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      679
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      53
      587
    Aihe