Etsin "sirohkoa" hirsipenkkiä puutarhaan ympärivuotiseen käyttöön. Nyt pitäisi löytyä kuva puusepälle, mutta enpäs löydäkään. Ajattelin, että penkki on isosta halkaistusta hirrestä, mutta ne jalat. Korkeutta pitäisi olla n.50cm.
Tässä yksi malli, mutta en tykkää jaloista; esittäkää jotain muita vaihtoehtoja, jos teillä on mielessä.
http://www.hirsituote.fi/images/galleria/nestori.gif
Olen ajatellut hirsipenkin viereen liuskekivipöytää. Mitä siihen keksisi jalaksi? Vai pienempiä liuskekiviä alle ja pöytälevy siihen päälle?
Hirsipenkki ja liuskekivipöytä
eiossoopäättää
1
960
Vastaukset
- Hirsimies veistäjä
puusepälle mene sanomaan mikä on penkin korkeus, se tietää sen paremmin kuin sinä, ja nytkin sulla meni 8cm pieleen, en kerro kumpaan suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017433
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805018- 794849
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522679
- 402576
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840