Jimms'in Tietokoneen kokoonpano ja testaus

Ajattelin hankkia pelikoneen Jimmsiltä. Kokoonpano on jo valmmiksi mietittynä. Olen ajatellut maksaa 60e koneen kokoonpanosta ja testauksesta. Onko muilla kokemuksia tästä? Erityisesti kiinnostaa tietää, että saako mukaan kaikki alkuperäiset ohjekirjaset, paketit, lippulaput yms. mitä mukana olisi tullut jos näytönohjaimet, emolevyt jne olisi ostanut erikseen ja itse paketin kasannut??? Näytönohjaimen mukana tulevalle tarralle olisi myös käyttöä:):):)

Kiitos jo etukäteen!
44199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse ostin sieltä myös noin puol vuotta sitten koko paketin koottuna. Ihan hyvin oli koottu. Johdit ihan asiallisesti nippusiteissä koneen sisällä eikä sekasotkussa.

Mukana sain virtalähteen, kotelon, muistikorttien paketin. Ei tainnut tuota näytönohjaimen laatikkoa tulla , mutta kannattaa sopia ihan myymälässä/puhelimessa. Tuskin se laatikoihin kaatuu :D Ei taida itsellä löytyä tarraa näytönohjaimeen, en ole ihan varma kun ei sitä tarvita.

Kone on toiminut kiitettävästi.
antecin kotelo
i7 intel
6gt ram ddr3
2gt näytönohjain ati
corsairin 750w virtalähde riittää ainakin, jos päivityksiäkin tulee eteen
Kiintolevyssä vähän säästin ja ostin 500gt kiintolevyn kun nuo ssd-levyt kyllä houkutti mutta ovat vielä melko hintavia.
win 7 asensin itse ja sen mukana tuli vähän ajurien asentelua, mutta ei paha, kun en viitsinyt siitä maksaa, asentui kuitenkin ihan ongelmitta ja nopeasti :D

Äänestä

Osaako kukaan kertoa, että kuinka kauan tuotteiden varauksesta kokoonpano kestää?

Äänestä
  • "Osaako kukaan kertoa, että kuinka kauan tuotteiden varauksesta kokoonpano kestää? "

    Eikö ne Jimmsillä muka osaa mitään aikarviota kertoa?

    Äänestä

Meniköhän omassani silloin noin viikko, saavat kyllä nopeastikin se vähän riippuu mitä osia haluaa kaikkia ei välttämättä ole heti varastossa. Itsellä vähän viivästy kun noiden muistikampojen kanssa tuli säädettyä. Tosin itse hain itse sitten paikan päältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JustRookie kirjoitti:

Ajattelin hankkia pelikoneen Jimmsiltä. Kokoonpano on jo valmmiksi mietittynä. Olen ajatellut maksaa 60e koneen kokoonpanosta ja testauksesta. Onko muilla kokemuksia tästä? Erityisesti kiinnostaa tietää, että saako mukaan kaikki alkuperäiset ohjekirjaset, paketit, lippulaput yms. mitä mukana olisi tullut jos näytönohjaimet, emolevyt jne olisi ostanut erikseen ja itse paketin kasannut??? Näytönohjaimen mukana tulevalle tarralle olisi myös käyttöä:):):)

Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu