Pää hajoo!!!

MissElla

En olisi koskaan uskonut olevani tässä tilanteessa missä olen eli olen seurustellut mieheni kanssa 8 vuotta ja niistä 5 vuotta TÄYSIN ILMAN SEKSIÄ!!!! Olen ollut ymmärtäväinen, kärsivällinen, uskollinen ja kaikkea muuta, mutta nyt alkaa mitta täyttymään. Mies senkun juo olutta, lihoo, ei hae ongelmiinsa apua vaikka lupailee jne. Ja tietty nyt pelkää, että jätän sen ongelmista johtuen...En oikein tiedä miten kauan multa voi odottaa uhrautumista, kun ei muutenkaan läheisyyttä ole enää tarjolla ja mies tuntuu jo ystävältä/kämppikseltä. Huomasin, että ensimmäinen ihastus tuli jo kuvioihin ja unissa teenkin muiden kanssa jo vaikka mitä !

Niin.Ja olen vasta 30- vuotias ihan kivan näköinen urheilullinen nainen, mutta kun miehellä ei vaan ole haluja ja muutenkin henk.koht.ongelmia. Meillä ei onneksi lapsia eikä asuntovelkoja, mutta silti eroa olen pitkittänyt ja pitkittänyt....En halua häntä loukata millään tavalla, mutta ei näinkään voi jatkua ikuisesti. Mitä h-ttiä oikein tekisin ?

3

1022

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdsds

      Oletko yrittänyt jutella miehesi kanssa? osaako hän yhtään kertoa mistä asia johtuu?

    • Hilla.

      Eikö sullekaan herännyt koskaan muka kysymyksiä siitä mitä sun miehellesi on tapahtunut, että hän on nyt jo tuossa jamassa missä on? Vai etkö koe pystyvästi vaikuttamaan hänen elämänasenteeseensa mitenkään muuten kuin olemalla siinä turvallisena kämppiksenä joka ei kyseenalaista yhtään mitään?

      Te ette ole naimissa ettekä muutenkaan sitoutuneet toisiinne siten kun suhteet "normaalisti" etenee lasten tulon ja asunnonoston ym. muodossa. Miksi?
      Kumpikin vaan odottaa että toinen tekis aloitteen, niinkö?
      Mistä te ylipäätään keskustelette nykyään? Onko teidän välillänne keskusteluyhteys vaiko vaan pinnallinen kaunis sää tänään-yhteys?

      Kyllä tuollaiselle tilanteelle on tehtävissä PALJONKIN, jos on on HALUA ryhtyä toteutuksiin sen paikallaan jököttämisen ja tilanteen taivastelun sijaan.
      Jonkun pitäisi vaan ottaa ja rikkoa teidän turvalliset rutiininne, siitä on kysymys.
      Eikä ero ole suinkaan se ainut vaihtoehto. Se on vain nopein tie karkuun kipeästä vastuun kantamisesta.

      • mikä vastuu?

        ole naisen tehtävä olla äiti suhteessa.Anteeksi nyt vain mutta te miehet odotatte meiltä aivan liikaa. JOs sitä yhteyttä ei ole silleen koskaan ollut ja seksiäkään 5 vuoteen on aika jännä että nainen enää viitsisi tuhlata elämäänsä tollaisen kanssa.

        Tottakai voi kysellä & jutella mutta mistäs sinä tiedät millainen mies on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      244
      2165
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1644
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1302
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1005
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      800
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      746
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe