VAuvan liharuuat

Kun tekee itse liharuokia niin pitääkö ne vielä pakastamisen jälkeen lämmittää oikein kunnolla kuumaksi ja jäähdyttää vauvalle vai riittääkö pelkkä sulatus?
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi ihmeessä pitäisi tulikuumaksi kuumentaa? Meillä kuumennetaan sen verran että on lämmintä. Jotkut toki syövät huoneenlämpöisenäkin, mutta ihan kiva opettaa että lämmin ruoka on lämmin...

Äänestä

Itse vaan sulattelen tuon soseen sopivan lämpimäksi. Turha sitä on uudestaan alkaa jäähdyttelemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


20+7 kirjoitti:

Kun tekee itse liharuokia niin pitääkö ne vielä pakastamisen jälkeen lämmittää oikein kunnolla kuumaksi ja jäähdyttää vauvalle vai riittääkö pelkkä sulatus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu