Niin minulla on 2 kania ja toinen on tyttö ja toisen pitäisi olla tyttö, mutta kun se yrittää astua sitä. Mistä osaan katsoa sen?
Mistä tietää onko kani tyttö vai poika?
10
4938
Vastaukset
- ööööööööö
Katso onko kanilla kivekset. Poikakaneilla on näkyvät kulkuset takajalkojen välissä
- nimetön888
http://kaniwiki.wikispaces.com/Sukupuolen tunnistaminen
jos kanit on vielä poikasia niin tossa sivusto - Musyy
nimetön888 kirjoitti:
http://kaniwiki.wikispaces.com/Sukupuolen tunnistaminen
jos kanit on vielä poikasia niin tossa sivustookei!
Mulla on kani mut seki yrittää astua pehmoleluja. Haluun ostaa sille kamun mut en viitti jos se on poika. Ei sillä näy mtn kivrksii mut en oo varma...
- nimetön888
Kannattaa ottaa sukupuolesta selkoa ennen kuin uutta kania lähtee ostamaan. Kanin sukupuoli pitäisi olla omistajan tiedossa. Pehmon nylkkäys ei todista vielä mitään suuntaan tai toiseen.
Siis se on tyttö tiiän sen, mut siis ku oli sen kaa mun tädillä ja mun tädillä on kaks kanii ni se rupi oikeeta kanii niinu astuu ja se toinen kävi sen kimppuu ja puri tottakai. Mut haluun et se lopettaa. Tiiän et se on tyttö... -> Varma tieto
- Anonyymi
nellaa kirjoitti:
Siis se on tyttö tiiän sen, mut siis ku oli sen kaa mun tädillä ja mun tädillä on kaks kanii ni se rupi oikeeta kanii niinu astuu ja se toinen kävi sen kimppuu ja puri tottakai. Mut haluun et se lopettaa. Tiiän et se on tyttö... -> Varma tieto
Suosittelen leikkauttamaan kanin sillon se loppuu meillä on kääpiöluppa kani ja se nyökytti kaikkea karvaista ja jopa palloa ja sitten kun oltiin hankkimassa kaveria kun entinen kuoli niin piti karkista kanin pallit ja silloin se loppu :)
- rizla85
ostin kääpiölupan 6kk sitten. aloin epäilemään kanin sukupuolta ja olin vahvasti sitä mieltä että se onki tyttö. Soitin eläinkauppaan ja heiltä sain apua sukupuolen tarkistamisen kanssa. Siellä epäilykseni vahvistui, kani onkin tyttö.
- kanifani
tyttökanin tunnistaa nisistä. ne on hyvin herkät kaneilla joten en viitti oikeen koskea kauheesti niihin. mut jos haluut tietää onko kanisi tyttö tai poika nii kokeile.
naaraat yleensä irroittaa itsensä vatsasta karvoja pesiinsä taikka sen vuoksi jos se yrittää että poikueensa saisi helpommin " maitoa".
itelläni on pari kanii ni tiedän... - sillipurkkinen
käännä kani niin että näet sen alapään. Työnnä vähän sormilla s.elinten päältä ja sivulta. Ulos työntyy "pilli" jos reikä päässä on pyöreä, kani on poika, jos viiva niin on tyttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986168KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495637Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071798- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801287- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331058