Voisiko joku auttaa

Olen surun murtama, enkä pääse irti ajatuksesta, että palaamme vielä yhteen. Voiko paluu olla mahdollinen? Voiko toisella kerralla onnistua siinä, missä ensimmäisellä epäonnistui? Mitä minun pitäisi tehdä/sanoa?
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näillä itkukohtauksillani vain nykyisen toimivan suhteen? Vai onko kohtaloni oikeasti entinen, jonka perään säännöllisesti itken?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itkulle ei tule lopp kirjoitti:

Olen surun murtama, enkä pääse irti ajatuksesta, että palaamme vielä yhteen. Voiko paluu olla mahdollinen? Voiko toisella kerralla onnistua siinä, missä ensimmäisellä epäonnistui? Mitä minun pitäisi tehdä/sanoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu