kun muuta paltaa löytynyt. lapsiperheasioissa jonotin ensin 5.23min ja sitten vartin päästä 1.46min eikä vastata. satuu olne vika päivä päätää isyysvapaa pitämisestä . notta aika pahasti ketuttaa ellei kohta vastata. nettii enhaarsta koskaasiat tulee parhaite n selvill kun kuulee toisen.
haukutaan kelaa tänne
2
443
Vastaukset
- ,
jätit asian viime tippaan? Ja kuvitteletko että olet ainoa joka yrittää sinne soittaa?! Lyhyitä jonotusaikojahan nuo ovat.
Mene paikan päälle, jos et netissä halua asioita hoitaa. Netissähän ne hoituu helposti. - I love Kela
Ensinnäkin, miksi et ole aiemmin miettinyt asioita. Kannattaako niitä noin viime tinkaan jättää. Toisekseen, tuo jonotusaika mikään pitkä ole. Kolmanneksi, käyttäisit päätäs ja soittaisit sellaisena aikana, kun noissa puhelinpalveluissa on hiljaista. Sen voi päätellä ihan maalaisjärjellä. Ihmiset kun on tyhmiä, niin ne soittaa heti kun palvelu alkaa ja just silloin kun se menee kiinni. Tietysti työssäkäyvät soitelee ruoka-aikaan ja kahvitunneilta. Tänhän nyt sanoo ihan järkikin. Itselläni on vain hyviä kokemuksia Kelasta. Aina on saanut hyvää palvelua ja kysymyksiin on aina vastattu ja selitetty tarkasti, jos en ole ymmärtänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 502621
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792158
- 951976
- 321732
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301320Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319