levyn polttaminen

Mitäs se tarkoittaa tuo kasikerrospoltto: oman formaatin levy johon voi polttaa molemmille puolille eli kapasiteettiä lisää, tämä tuli nimestä mieleen mutta miten on?
8218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei vaan kaksikerrospolttoon käytetään kaksikerroslevyjä. Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia.

Äänestä
  • "Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia."
    ???
    Siis on jos on?

    Äänestä

  • on niitä 2 puolisiakin, mutta hyvin harvinaisia koska ei niitä juuri mee.

    Lightscripe levyille kyllä poltellaan molemmille puolille mutta vain toiselle puolelle dataa, kun toiselle puolelle käryytetään etiketti :)

    Äänestä

  • Polttolaitosmies kirjoitti:

    "Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia."
    ???
    Siis on jos on?

    Niin? Jos olet ostanut kaksipuoleisen aihion niin kääntää levyn ympäri niin voi tallentaa taas. Mikä tässä on nyt niin vaikeata ymmärtää?

    Äänestä

  • m-kar kirjoitti:

    Niin? Jos olet ostanut kaksipuoleisen aihion niin kääntää levyn ympäri niin voi tallentaa taas. Mikä tässä on nyt niin vaikeata ymmärtää?

    Aamukahvin puutetta...

    Äänestä

  • Itse ostin joskus yhden 9,6gt levyn ihan prisman hyllystä osittain vahingossa. Myöhemmin en ole niitä käyttänyt kun tavallinen dvdkin riittää.

    Äänestä

  • sfinski80 kirjoitti:

    Itse ostin joskus yhden 9,6gt levyn ihan prisman hyllystä osittain vahingossa. Myöhemmin en ole niitä käyttänyt kun tavallinen dvdkin riittää.

    Yleensä on DVD-R/RW joita löytyy kaupasta niissä on maininta 2-kerros levystä .Ei niitä käännellä kuin hellan rinkuloita ,ainoastaan poltettaessa Lifd SCRIPELLÄ LEVYKUVA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vain kessua polttanu kirjoitti:

Mitäs se tarkoittaa tuo kasikerrospoltto: oman formaatin levy johon voi polttaa molemmille puolille eli kapasiteettiä lisää, tämä tuli nimestä mieleen mutta miten on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu