DBTL: termit oikein

"Yksinäisistä" ei ole puhuttu varmaan 20 vuoteen vaan sinkuista.
muuten kyl hyvä jos yritätte järjestää musaa meille
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nytten tuskin on keski-ikäsille s-naisille enää mikään tekijäkään (TS). Voihan niitä tapojaan sen sijaa kohentaa; voi jopa ajatella toisen tunteita ennen kuin puhuu... ja jos haluaa naisen kiinnostuvan omista harrastuksestaan, niin on paras sitten osoittaa jotain kiinnostusta naisen harrastuksii kohtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksineläjä2010 kirjoitti:

"Yksinäisistä" ei ole puhuttu varmaan 20 vuoteen vaan sinkuista.
muuten kyl hyvä jos yritätte järjestää musaa meille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu