läppävika

Onko kenelläkään kokemuksia emconcor 2,5 beetasalpaajasta rytmihäiriöissä?
Itse aloitin tämän lääkkeen pari päivää sitten ja siitä on tullut kova migreeni kumpanakin päivänä sekä huimaa todella paljon..onko vastaavaa muilla?
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siinähän on vaikuttava aine bisoprolol otatko tabletin illalla vai aamulla. Itse olen syönyt noin vuoden bisoprolol 5mg puolikkaan aamulla ja puolikkaan illalla,ei mitään kummempia sivuvaikutuksia . Mitä muita lääkkeitä syöt , nekin voivat aiheuttaa migreeniä ja tämä HELLE.

Äänestä

Itselleni tuli myös samasta lääkkeestä pahaa huimausta. Yksi lääkäri sanoi, että Emconcor aiheuttaa usein nimenomaan nuorille potilaille ikäviä sivuoireita. Vaihtoehtoisiakin beetasalpaajia on olemassa, joten kannattaa kysyä lääkäriltä, jos ei parissa viikossa oireet lopu. Tosin kannattanee ensin odotella se pari viikkoa, koska elimistö voi tottua lääkkeeseen ja oireet loppua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


26 kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia emconcor 2,5 beetasalpaajasta rytmihäiriöissä?
Itse aloitin tämän lääkkeen pari päivää sitten ja siitä on tullut kova migreeni kumpanakin päivänä sekä huimaa todella paljon..onko vastaavaa muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu