Edulliset uudet mopot? Missä?

Tempo

Mistä sais edullisen uuden mopon? Tietääkö ketään? Näin joskus jossain marketissa jonkun skootterin, jonka hinta oli jotain alle 1000 euroa. Oishan se uusi mopo takuineen, eikä "raiskattu" vanha. Olen katsonut myös vanhoja mopoja, mutta mielestäni ne maksaa aika paljon, vm. 1994 ja hinta jotain ~1000 euroa. Mun mielestä mopot maksaa aivan liikaa nykypäivänä, joku enduro voi maksaa ylikin 3000 euroa. Sillähän saa jonkunmoisen auton tai kevarin!

19

7303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • örkky

      Nii maksaa liikaa, mä ainaki luotan vanhempiin mopoihin, samoja laitteitahan ne on, uusiin vaa on ahdettu enemmän lisälaitteita.

      Uusissa vaa voi olla enemmän vikoja. Kun mennään 80-luvulle tai vanhempiin, ne on niin yksinkertaisia että vikoja ei välttämättä ole niin paljon. Ja halpojakin ne on.

    • tällänen se oli

      käyppä www.ultimatemarket.com siellä on semmonen 998€ skootteri jonka saan rippilahjaksi! Yhel mun kaverilla on semmonen ja se on ihan ok ja kiihtyy yllättävän nopeasti.

    • elde7

      käyppä kattoon nettimotosta sieltä löytyy seasta uudiakin mopoja/skoottereita =)

      • mopomies94

      • kröse
        mopomies94 kirjoitti:

        onhan tuola noita skoottereitakin halvin 649e

        mä löysin halvimman 306e


    • asdsadasd

      vittu älä itke jos oot köyhä, aja sitte polkupyörällä :D

    • ewhwth
    • Nnnfhyrn

      No jos käytettyä meinaat ni olis: http://nettimoto.com Siel on joka puolelt suomee käytettyjä mopoja.
      Uusista ei nyt oikee oo sellast paikkaa jos on jotaa ne on jotai Samurai Cross 100-150cc...

      • df

        vitun kehari tää on vuoden vanha ketju, joten varmaan ne tätä kattelee...


      • fg4

        Tarkotin sitä kenelle se vastas, että painuppa apina vidduun. ei tarvi olla joka paikassa pätemässä...


      • Monkibomber_93
        fg4 kirjoitti:

        Tarkotin sitä kenelle se vastas, että painuppa apina vidduun. ei tarvi olla joka paikassa pätemässä...

        Voi kauheaa. Oma viestis olikin tosi tärkeä ja asiallinen.


      • No°1 Bikes
        Monkibomber_93 kirjoitti:

        Voi kauheaa. Oma viestis olikin tosi tärkeä ja asiallinen.

        Haistappa sä vittu saatanan runkkari!!!!!


      • No°1 Bikes
        No°1 Bikes kirjoitti:

        Haistappa sä vittu saatanan runkkari!!!!!

        Ku et mopoista ees mitään tiiä...


    • Epic_Mopo_Fani

      Mistä löytyis joku hyvä mopo itelläni on kaks Honda Monkeytä toinen on chopperi oikee! Mut tarvii semmosen isomman kertokaa jos löytyy!!

    • eric5
    • Mopojonneboi

      Tosiasiahan on se että nykypäivänä on lähes mahdotonta löytää uutta mopoa kohtuu hinnalla, kun kerran uuden ostaa, niin pitää olla valmis maksamaan 2000-3000€. Katsoin käytettyinä niin hinnat oli yli 50% pienemmät vaikka olivat vain 1-3 vuotta vanhoja jakilometrejäkin oli vähän.
      Totuus on siis se, että osta ihmeessä käytetty mopo! Säästät rahaa ja kuten jo aiemmin mainittiin, uusissa mopoissa on enemmän sähkövikoja, vanhemmissa mopoissa on vain tarvittavat sähkö ominaisuudet, joten vikoja tulee vähemmän ja ne on helpompi korjata.

    • DJJFGGhhr

      osta sitten kevari tai auto jos ei mopoon kiinnostaa rahaa pistää...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      46
      3108
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      46
      2911
    3. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      53
      2584
    4. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      51
      2525
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      32
      2106
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1860
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1789
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      44
      1645
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      48
      1582
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1381
    Aihe