Meillä on tulossa hautajaiset ja olen lähiomainen. Onko mielestänne "väärin" pukeutua mustiin suoriin housuihin vai pitäisikö olla hame/mekko? Toinen lähiomaiseni haudattiin 2 vuotta sitten ja silloin surussani en tullut edes mokomaa ajatelleeksi ja laitoin housut. Mustiin siisteihin farkkuihin tuskin voi pukeutua?
Vastaukset 6
- älypää?
kun en koskaan muutoinkaan käytä hametta/mekkoa...
- Yualle
lähinnä vanhukset käyttävät, etenkin hautajaisissa mekkoja ja hameita. Jos olet keski-ikäinen tai etenkin nuori nainen, niin mustat suorat housut on OK.
- älypää?
Olen 53.
- 50-vuotias
Mustat, siistit housut ovat ihan OK,
mutta en laittaisi mustia farkkuja! - nainen -62
todellakaan ole mikään juhla-asu. Kyllä vainajaa pitää sen verran kunnioittaa, että pukeutuu siististi.
- älypää?
Itse en vaan äitini hautajaisista pätkääkään muista miten kukakin oli pukeutunut. Siinä on kyllä suru ensisijainen asia mikä on mielessä. Vainajaa toki pitää kunnioittaa mutta tätä tätiämme kunnioitimme pitämällä hänestä huolta eläessä ja vuodepotilaana, 94v.
Farkkuja en tosiasiassa oikeasti edes ajatellut pukea, kunhan mainitsin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1731905Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541350Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2221002- 71897
- 57842
- 47783
- 93757
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63757Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200677Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151646