Mulla paha paniikkihäiriö ollut jo 10 vuotta, kaikki ssri.t ja snri.t kahlannut läpi ja nytten mulla olisi mielessä tuo buspar. Ajattelin josko siitä saisi avun tähän jatkuvaan ahdistukseen rauhottavia kun ei määrätä ja ilman lääkitystä EN voi olla (kokeiltu on) ja monia kertoja
Jos kellään kokemusta kiitos kertokaa
busbar (viimeinen toivoko)
6
659
Vastaukset
- köpöl
ja kallis lääke. Ei auttanut mitään. Psykiatri sanoi sen olevan tehoton pahaan paniikkiin.
- en tahdo tyrkyttää
Ei ole kokemusta, mutta tahdon rohkaista sinua rukoilemaan Jeesusta
- tämäkin toimii
Mulla on anafranil lääkkeenä ollut jo 20v. Se on vanhanajan masennuslääke ja tarkoitettu juuri paniikkioireisiin, jännittämiseen, yleiseen ahdistukseen ja masennukseen. Googletapa tuon lääkkeen tiedot... : )
- Ilmanlääkkeitäterve
kuvattu ja tehty kunnon tutkimukset ja kaikki lääketieteelliset laboratoriokokeet otettu?
Paniikkihäiriötä ei voi olla, jos aivosi ovat ihan kunnossa ja olet muuten terve ihminen. Paniikkihäiriö on myöskin monen lääkkeen haittavaikutus. Jos sinulla on käytössäsi joitakin lääkkeitä vaivaan kuin vaivaan, niin tarkista haittavaikutukset ko. lääkkeillä. Mitä haittoja käyttämissäsi lääkkeissä on? Ja onko lääkeiden vaihdon aikana sinulla pidetty tarpeeksi pitkä tauko lääkkeiden välillä ennen uuden lääkkeen aoittamista eli noin kuukausi tai kaksi kuukautta, jotta veresi on ollut vapaa kaikista kemioista.???? Lääke poistuu elimistöstä hitaasti. Jotta veri on aivan puhdasta niin siihen menee tosiaan useita viikkoja.
Elimistö tottuu helposti lääkkeisiin ja vasta noin puoli vuotta ilman lääkkeitä kertoo sinulle, miten elimistösi alkaa tottumaan ilman lääkkeitä. Aivojen, maksan ja muiden sisäelinten tydellinen puhdistus kemioista vie useita kuukausia. Näiden kuukausien aikana sinun elimistösi pikkuhiljaa muuttuu toimimaan ihan oikealla tavalla, jolloin myöskin paniikkioireet häviävät. Kokeileppa pitkällä aikavälillä lääkkeiden lopettamista, mutta hyvin hitaasti. Usko siihen että pystyt. Niin olen minäkin pystynyt, vaikka koko prosessiin meni aikaa peräti puoli vuotta. Tottumiseen ilman lääkkeitä minulla meni peräti kokonainen vuosi. Tarvitaan se aika. Busbar tai Aksilon. Hikoiluttaa ainakin hitosti. Tuolla aikaisemmin keskusteluissa kerroin yhdestä linkistä. Siinä kerrottiin busbaria käytettävän muiden lääkkeiden tehostamiseen.
- sh
todettu suht tehottomaksi, tosin se voi olla ok buustaamassa jtkn toista lääkettä.
Anafranil on vanha trisyklinen masennuslääke.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60814
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111783- 46660
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla215604- 42553
- 52536
- 76523
- 22516
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82483Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37480