ylimääräinen homepage

Hellou!

Koneelleni on tullut joku ohjelma joka haluaa välttämättä itsensä kotisivukseni, http://mysearchnow.com/ kuinka saan sen pois. Ei lähde kotikonsteilla.
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Se ei lähtenyt millään työkalulla pois, mutta sitten sain tietää että se on tullut messenger plus ohjelman mukana ja kun poistin sen niin jopa lähti. Kiitos kuitenkin vinkeistä olivat hyviä pitää jatkossa esillä ja käytössä. Moi.

    Äänestä

Katso löytyykö lisää/poista sovellus-listalta
My Search Bar, MyWay Speed Bar, My Web Search ,
Fun Web Products Easy Installer.

Jos on niin yritä poistaa sitä kautta.
Sitten aseta kotisivusi uusiksi.

Jos ei auta, niin sitten noita "örkinpoistajia" peliin...
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätietoinen kirjoitti:

Hellou!

Koneelleni on tullut joku ohjelma joka haluaa välttämättä itsensä kotisivukseni, http://mysearchnow.com/ kuinka saan sen pois. Ei lähde kotikonsteilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu