Hei, minun ystävälläni amerikassa on kohta syntymäpäivä ja jonkin supi suomalaisen lahjan hänelle mutta en oikein keksi mikä olisi hyvä, olisiko teillä mitään ehdotuksia?
Lahjaidea
Lahjaidea
3
545
Vastaukset
- hiii
Suomalaista salmiakkia, jos tykkää.
- kukkis8
Hei,
jokin suomalainen puutuote tai muu käsityönä valmistettu. Saunatuotehan olis tosi supisuomalaista, mutta ei ehkä ihan tässä tapauksessa toimi...
Itse olen löytänyt kivoja juttuja täältä: www.kaskummaa.fi
Se puuvati olis ihana, mutta ehkä vähän hintava? - hisu
Itse ehdottaisin sulattamalla tehtyä suomalaista lasikorua, valikoimaakin näyttää olevan jo reilusti. Täältä löytyy melkoisesti valikoimaa: www.annuoksala.net/korut.html Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075