onko Teillä miekkosilla tämä lämpö sekoittanut päänne? Kirjoittelette aivan hölmöjä juttuja tänne. Mua ei ainakaan kiinnosta ottaa osaa teidän juttuihinne...Saattaa tietenkin joku nuorisoseura käydä täällä kirjoittelemassa teidän puolestanne, mutta, mutta, jos näin on, niin pitäkää puolenne.
Jestas sentään,
13
249
Vastaukset
Ei ole ainakaan oma pääni seonnut, mutta näköjään moni muukin kuin asian itselleen monopolisoinut haluaa profiloitua perjantaialoitusten tekijänä.
- Sitä saa mitä tienaa
huuhaalta.
Eräs herra kävi siellä aukomassa naamaansa.
Kohteliaisuus palautettiin.- ---
yohuuhkaja kirjoitti:
En ole käynyt palstallanne. Miksi minun kuitenkin pitää sietää ulostuksianne täällä?
o-tunnus on jotain vikissyt siellä.
--- kirjoitti:
o-tunnus on jotain vikissyt siellä.
Entä sitten. Nyt ne ovat käyneet vikisemässä täällä. Jos olisimme yhtä itserakkaita idiootteja voisimme lähteä pilaamaan heidän palstansa. Luulen kuitenkin että täällä osataan tehdä ero yksittäisen ihmisen ja koko porukan välillä.
- Piikkiö'
Jo on köyhää meininkiä, sitä lährettiin perämään loukatun kunnian perään?
Onko oikein isotkin astalot mukana ? vai heinälläkö aiotte huitaista?
Olempa ollut väärässä kun kuvittelin mulla olleen murheita.
Kuten Linna sanoi "oikean asian puolesta ollaan oltu asialla" - Terveisiä
--- kirjoitti:
o-tunnus on jotain vikissyt siellä.
o.tunnuksella mitään tekoa asian kanssa.
Palstan herroista lifen kautta tänne lumpsahtanut nettipeelo satuilee huuhaalla - ---
Terveisiä kirjoitti:
o.tunnuksella mitään tekoa asian kanssa.
Palstan herroista lifen kautta tänne lumpsahtanut nettipeelo satuilee huuhaallaesimerkiksi missä?
o-tunnus ainakin tässä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9231038 - Terveisiä
--- kirjoitti:
esimerkiksi missä?
o-tunnus ainakin tässä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9231038kuka missäkin.
Älää sotke viatonta miestä tähän.
Anna olla kun et ymmärrä jne. yohuuhkaja kirjoitti:
En ole käynyt palstallanne. Miksi minun kuitenkin pitää sietää ulostuksianne täällä?
molemmilla palstoilla ja parilla muullakin palstalla, joten voisinko saada ulostuksistani täällä esimerkin esille, kun olen sen verran tampio, etten tiedä mitä saa ja ei saa kirjoitella?
kerbiili62 kirjoitti:
molemmilla palstoilla ja parilla muullakin palstalla, joten voisinko saada ulostuksistani täällä esimerkin esille, kun olen sen verran tampio, etten tiedä mitä saa ja ei saa kirjoitella?
Kirjoitin seuraavassa vastauksessani että täällä taitaa olla väkeä joka osaa tehdä eron yksilön ja ryhmän välillä.
Haluatko viestilläsi osoittaa ettei arvioni koske kaikkia täällä olevia?yohuuhkaja kirjoitti:
Kirjoitin seuraavassa vastauksessani että täällä taitaa olla väkeä joka osaa tehdä eron yksilön ja ryhmän välillä.
Haluatko viestilläsi osoittaa ettei arvioni koske kaikkia täällä olevia?hyväksytty. Itse en tosiaan ole niitä palstalaisia, jotka lähtevät kostoretkelle toiselle palstalle. Jos joku kulkee kirjoittelemassa epäasiallisia muilla palstoilla, niin tekee hän myös sitä ns. vakkaripalstallaan.
No päässä pöhisee kai se helteen jälkimaininkeja on ja matalapainetta pukkaa. Täällä lähistöllä on ainakin monen pää seonnut eilen illalla kuulemastani päätellen vai liekö rallien oheistuotetta...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1745024Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402278Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan722071Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211536Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1131453